facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات امنیت وشبکه تاتوی سیلیکونی جایگزین پسورد
تاتوی سیلیکونی جایگزین پسورد

این کار با هدف جایگزین کردن پسوردهای سنتی با روشی نو انجام می شود و لاگین کردن به صورت آنلاین و یا دسترسی به موبایل به صورت امن را در بر می گیرد.

کمپانی تحقیقاتی MC۱۰ در ماساچوست در کنفرانس D۱۱ در کالیفرنیا جزییات بیشتری را در این مورد منتشر کرد که شامل بورد الکترونیکی است که با یک پوسته چسبیدنی به بدن افراد تعریف شده است.رجینا دوگان مدیر تحقیقات پیشرفته در موتورولا در کنفرانس D۱۱ تاتوی سیلیکونی که بر دست خود چسبیده بود را نشان داده و گفت نام این وسیله Biostamps است که با هدف پزشکی در ابتدا ساخته شده است تا سلامت بیمار را ردیابی کرده و پزشک بداند در حال حاضر مریض در چه وضعیتی قرار دارد.موتورولا که پشت این تحقیق بوده بعدا می خواهد از این وسیله برای تاییدیه و تصویق امنیتی برای دنیای کامپیوتر هم استفاده کند و به همین دلیل بحث تاتوی کامپیوتری پیش می آید.، بیواستمپ قسمتهای مختلفی دارد از جمله ال ای دی، انرژی وایرلس ،سنسورهای مختلف، آنتن بی سیم، حسگر تصویری و ... که برای شناسایی ایده آل محسوب می شود و بمدت دو هفته می تواند روی بدن ما بماند و بعد دوباره تعویض شود.پزشکان با این ابزار به صورت از راه دور وضعیت مریض را متوجه شده و نیازی به حمل و نقل دستگاههای بزرگ پزشکی داخل اتومبیل های آمبولانس و ... را ندارند.موتورولا می گوید بورد الکترونیکی هم با موبایل و هم تبلت نیز کار می کند و برای تصدیق امنیتی و ورود به سیستم موبایل می توان از این تاتو استفاده کرد. در واقع ابزار موبایل برای تایید مالکیت فردی که می خواهد از آن استفاده کند، از تاتو کمک می گیرد و به صورت خودکار داخل موبایل لاگین می کند.با این روش می توان جلوی استفاده از موبایل و تبلت و ... توسط سارقان را گرفت و نیز افرادی که می خواهند داخل تلفن سرک بکشند را نیز نا امید می کند. تلفن در واقع برای مالک اصلی دارنده تاتو باز می شود ونه فرد دیگری!دنیس وود مدیر موتورولا نیز در کنفرانس D۱۱ در مورد قرص دیجیتالی قابل هضم و ردیابی سخن گفت که بعد از خوردن داخل بدن قادر به ایجاد ارتباط با ابزار موبایل است. این قرص Proteus Digital Health pill توسط سازمان بهداشت امریکا تایید شده که داخل خود تراشه کامپیوتری داشته و اسید معده باطری آن را شارژ می کند.
سیگنال ۱۸ بیتی بعد از قورت دادن در بدن فراهم می سازد و ابزار سخت افزاری خارجی و بیرون از بدن از جمله موبایل آنرا تایید می کند.همچنین می توان مالک واقعی را برای ابزار خاص تعریف شده تشخیص داد. (مکان های سری که هر کسی قادر به ورود به آنجا نیست مگر فرد مورد تاییدی که قرص در بدن او می گوید که این همان فرد مورد نظر است! و ورود دیگران امکان پذیر نیست.)
قرض قابل دفع نیز هست و به گفته دوگان می توان برای یک ماه و در طول ۳۰ روز از آن بدون عارضه استفاده کرد.وودساید خاطر نشان کرد که قرار نیست آنرا به جایی بفروشند و فقط بعد از تست، مطمئن شده اند که کار می کند.دوگان که رییس مرکز تحقیقات پیشرفته پنتاگون بوده می گوید سیگنال ارسالی از یک قرص دیجیتال به قرص دیگر، بی همتا بوده و با هم متفاوت هستند.هر دوی این ابزار پسوردها را از حالت سنتی در آینده خارج ساخته و کاربر را به صورت توکن تصدیق امنیتی می کنند.دوگان می گوید: تصدیق امنیتی عصبانی کننده بوده وفقط نیمی از مردم با آن کنار می آیند و این در حالی است که نیمی از اطلاعات ما روی گوشی های هوشمندو تبلت و لپ تاپ مان است ولی باز حاضر به رعایت برخی مسائل امنیتی نیستیم.وی افزود بعد از ۴۰ سال دنیای کامپیوتر و امر محاسبات و پردازش و ... هنوز همان راه قدیمی را می رویم که نامش پسورد است!

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی