facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات امنیت وشبکه خطرناک‌ترین بدافزار سیستم‌عامل اندروید
خطرناک‌ترین بدافزار سیستم‌عامل اندروید

در پی افزایش انتشار بدافزارهای مخصوص سیستم‌عامل اندروید، “رومان آنوچک”(Roman Unuchek) از کارشناسان مرکز امنیتی Kaspersky تروجان جدیدی را ویژه سیستم‌عامل موبایلی اندروید شناسایی کرده است که از آن با عنوان پیچیده‌ترین و فریبنده‌ترین بدافزار در این زمینه یاد می‌کند.

این تروجان خطرناک با نام Backdoor.AndroidOS.Obad.a شناسایی می‌شود و آنوچک در این خصوص توضیح داده است که این یک بدافزار چندگانه است و به صورت همزمان می‌تواند به شماره‌های مختلف پیامک ارسال کند، بدافزارهای دیگر را بارگذاری کند، آن‌ها را روی دستگاه الکترونیکی همراه نصب کند و یا این بدافزارها را از طریق بلوتوث به دیگر دستگاه‌ها انتقال دهد و از راه دور کنترل کنسول‌های بازی را در دست گیرد.این محقق امنیتی همچنین هشدار داده است که سازندگان این بدافزار سعی کرده‌اند کدهای مربوط به آن را در پیچیده‌ترین حالت ممکن نگه دارند و این تروجان فراتر از یک بدافزار موبایلی خود را نشان دهد.
به عبارت دیگر می‌توان گفت که Obad.a علاوه بر آلوده کردن دستگاه الکترونیکی همراه می‌تواند اقدامات خطرناک فراوانی انجام دهد و بدون اطلاع کاربر به فعالیت‌ های خود مشغول باشد و برنامه‌های امنیتی هم قادر به شناسایی آن نباشند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی