facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات امنیت وشبکه حملات هدفمند علیه آسیب‌‎پذیری ویندوز
حملات هدفمند علیه آسیب‌‎پذیری ویندوز

مایکروسافت اعلام کرد که یک آسیب‌ پذیری که در ماه می توسط یک مهندس امنیت گوگل به‌طور عمومی افشا شده بود، پیش

ازاصلاح شدن هدف حمله قرار گرفته‌ است.
این شرکت در بولتن امنیتی خود در روز سه‌شنبه اعلام کرد که مایکروسافت از این آسیب‌ پذیری که برای افزایش حق دسترسی در حملات هدفمند مورد استفاده قرار گرفته است، آگاه بوده است.
این بولتن امنیتی ۸ نقص امنیتی را در درایورهای مود هسته ویندوز پوشش می‌دهد که یکی از آنها دو ماه پیش توسط یک محقق امنیتی گوگل افشا شده بود.
این مهندس گوگل در روز ۱۷ می اطلاعاتی را در مورد این نقص امنیتی که در آن زمان اصلاح نشده بود منشتر کرد. اگرچه وی کد سوءاستفاده کننده از این اسیب‌ پذیری را به‌طور عمومی منتشر نکرد، ولی کد حمله مربوطه مدت کوتاهی پس از این افشا عرضه شد.
روز سه‌شنبه مایکروسافت اعلام کرد که آسیب‌ پذیری مورد بحث این محقق، از نظر تئوری یک نقص امنیتی حیاتی است که هکرها می‌توانند از آن برای مستقر کردن بدافزار بر روی سیستم‌های ویندوز بدون اطلاع کاربران استفاده نمایند، اما در عمل اغلب حملات صرفاً به مهاجمین اجازه می‌دهند که حق دسترسی بیشتری به کسب پیدا کنند.
مایکروسافت این نقص امنیتی را در به‌روز رسانی MS13-053 که یکی از شش به‌روز رسانی هفته گذشته است اصلاح کرده است.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

1 Vote5.05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی