facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات امنیت وشبکه همکاری آلمان با سیستم جاسوسی
همکاری آلمان با سیستم جاسوسی

انتشار اخبار مربوط به سیستم XKeyscore و گزارش‌های مربوط به تجزیه و تحلیل رفتار جستجوی کاربران در گوگل با کمک این سیستم

شنود، دوباره سر و صدای زیادی در مورد امنیت داده‌ها و راه‌های حفاظت شهروندان از داد‌های خود، بر پا کرده است.به گزارش ایران نت، سازمان‌های اطلاعاتی آلمان، سیستم شنود سازمان امنیت ملی آمریکا به نام XKeyscore را با داده‌های شهروندان این کشور تغذیه می‌کنند.پای امنیت داده‌هاآلمان (BND) هم به ماجرای رسوایی شنود و جاسوسی از شهروندان توسط سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA) باز شده است.با استناد به افشاگری‌های ادوارد اسنودن، همکار سابق سازمان امنیت ملی آمریکا و تحلیلگر پیشین سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، اینگونه به نظر می‌رسد که "ان اس اِی"، همکاری تنگاتنگی با سازمان اطلاعات آلمان داشته است.بر پایه‌ گزارش‌های منتشر شده، سازمان اطلاعات آلمان داده‌های ارتباطی شهروندان این کشور را در اختیار "ان اس اِی" گذاشته است.
بنا بر گزارشی که در سایت اشپیگل منتشر شده است، سازمان اطلاعات آلمان در این راه از سیستم XKeyscore استفاده کرده است.  با انتشار این خبر، انتقادها از عملکرد سازمان اطلاعات آلمان تا جایی بالا گرفته که زیگمار گابریل، رهبر حزب سوسیال دموکرات‌های آلمان خواستار برکناری رئیس سازمان اطلاعات آلمان شده است.این سازمان در پاسخ به پرسش گزارشگر سایت "فوکوس" در باره‌ دامنه‌ی این همکاری گفته است که کمیته‌ی ناظر پارلمان آلمان از وسعت این همکاری و نوع داده‌های منتقل شده، باخبر است.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی