facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات امنیت وشبکه جریمه سونی به خاطر سرقت اطلاعات
جریمه سونی به خاطر سرقت اطلاعات

جریمه ۲۵۰ هزار پوندی سونی به خاطر سرقت اطلاعات ،شرکت سونی به علت سرقت اطلاعات کاربرانش در سال ۲۰۱۱ از سوی هکرها به پرداخت جریمه ۲۵۰ هزار پوندی در انگلیس محکوم شده است.

 این حملات که به سرورهای اجرای آنلاین بازی های پلی استیشن صورت گرفت باعث شده اطلاعات میلیون ها نفر از کاربران بازی های سونی در سراسر جهان سرقت شده و به دست هکرها بیفتد. از جمله این اطلاعات می توان به داده های کارت های اعتباری بانکی، آدرس منزل، آدرس ایمیل، تاریخ تولید و کلمات عبور حساب های کاربری افراد اشاره کرد.

اگر چه سونی با به روز کردن نرم افزار اجرای بازی های آنلاین خود جلوی این مشکل را گرفت، اما بسیاری از کاربران و موسسات حقوقی به همین علت شکایاتی را بر ضد سونی مطرح کردند. دیوید اسمیت معاون اداره اطلاعات یا ICO در بریتانیا می گوید اگر چه این خسارات به علت حملات هکرها وارد شده، اما سونی که یک شرکت فناوری است باید آمادگی بیشتری برای مقابله با حملات یاد شده در خود به وجود می آورد.

ICO همچنین سونی را در مورد تمامی سرقت هایی که از کارت های اعتباری افراد صورت گرفته مقصر دانسته است. این بیشترین میزان جریمه ای است که تاکنون بر علیه یک شرکت فناوری در انگلیس اعمال شده است.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جوملا فارسی