facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات امنیت وشبکه نفوذ هکرها به حساب‎های کاربران جی‎میل
نفوذ هکرها به حساب‎های کاربران جی‎میل

در پی هک شدن حساب‎های کاربری برخی کاربران جی‎میل در سراسر دنیا، شرکت گوگل با انتشار بیانیه‎ای اعلام کرد: هرزنامه نویسان به حساب‎های کاربری قانونی نفوذ کرده و هرزنامه‎ها را به حساب‎هایی که با حساب مذکور در ارتباط هستند،

ارسال می‎کنند."مایک هرن" مهندس امنیت می‎گوید: در مقایسه با پنج سال گذشته، بسیاری از کلاهبرداری های غیرقانونی، جعل کردن یا پیام های هرزنامه ای از طرف کسانی که برای شما شناخته شده هستند، اتفاق می افتد.وی ادامه داد: اگر چه فیلتر کننده‎های هرزنامه بسیار قدرتمند عمل می‎کنند، به عنوان مثال در جی‎میل کمتر از یک درصد از ایمیل‎های هرزنامه به inbox وارد می‎شود، اما به احتمال زیاد این پیام های ناخواسته بیشتر از طرف کسانی فرستاده می‎شوند که قبلا با آن‎ها در ارتباط بوده‎اید. در نتیجه، در سال 2010 هرزنامه نویسان تاکتیک های خود را تغییر دادند و امروزه شاهدیم که ارسال پیام‎های جعلی از حساب‎های کاربری جی‎میل افزایش یافته است.
هرن خاطرنشان کرد: یک مهاجم با استفاده از رمزهای عبور به سرقت رفته، می‎تواند روزانه میلیون ها حساب کاربری جی‎میل را هک نماید.در همین راستا، شرکت گوگل به کاربران خود توصیه می‎کند که برای حساب‎های خود از تایید هویت دو مرحله‎ای استفاده نمایند و گزینه‎های بازیابی را تنظیم کنند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی