facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات امنیت وشبکه اپل به هکرها رو دست زد
اپل به هکرها رو دست زد

پس از آنکه هکرها توانستند قفل تازه‌ترین نسخه سیستم عامل iOS را بشکنند، اپل با به روزرسانی سیستم عاملش تلاش کرده جلوی این کار را بگیرد.

 


 تعدادی از برنامه نویسان نزدیک به اپل می گویند در نسخه تازه iOS مولفه های جدیدی در نظر گرفته شده که اجرای فرایندهای خودکار بر روی آن را غیرممکن می کند. در نتیجه برنامه هایی که از سوی اپل غیرمجاز تشخیص داده شوند برروی گوشی های آیفون و همین طور تبلت آی پد اجرا نمی شوند.
علاوه بر این، مجموعه ای از آسیب پذیری ها در این سیستم عامل که قفل شکنی آن را ممکن می کنند نیز برطرف خواهد شد. وصله افزوده شده به iOS مانع از غیرفعال کردن سیستم امنیتی آن برای نصب برنامه های ثالث می شود.
اپل تا به حال بارها سیستم عامل iOS را به روز کرده تا جلوی دستکاری آن را بگیرد و کنترل سیستم عامل یاد شده را ممکن کند. با این وجود هر بار هکرها قفل این سیستم عامل را شکسته و به کاربران امکان داده اند هر برنامه ای را بر روی iOSنصب کنند.
اپل می گوید این به روزرسانی علاوه بر اینکه کنترل iOS را تشدید می کند مانع از نفوذ هکرها و ویروس نویسان به آیفون و آی پد شده و روند شناسایی برنامه های آلوده به بدافزارهای مخرب را نیز تسریع می کند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی