facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات امنیت وشبکه مشکل امنیتی در گلکسی نوت 2
مشکل امنیتی در گلکسی نوت 2


مشکل امنیتی در گلکسی نوت 2 امکان دسترسی به اطلاعات شخصی کاربر توسط افراد غریبه را میسر می‌سازد
افراد مزاحم با استفاده از حفره امنیتی قادر به دور زدن قفل گوشی گلکسی نوت 2 هستند.

یک توسعه دهنده نرم‌افزاری به نام ترنس ادن این مشکل را کشف نموده که در آن توسط قسمت تماس اضطراری و بدون نیاز به باز کردن قفل گوشی امکان غیر فعال نمودن صفحه قفل به صورت دائمی میسر می‌شود. ادن این مشکل امنیتی را بر روی گلکسی نوت 2 بروز شده به اندروید 4.1.2 مشاهده کرده است.

مشکل امنیتی گزارش شده ادن توسط شبکه مخابراتی AT&T نیز که گلکسی نوت 2 را با اندروید 4.1.1 عرضه می‌کند، تایید شده است.

روش ادن نیاز به صبر و تحمل زیادی دارد اما پس از چند دقیقه به راحتی قادر به استفاده از آن خواهید بود. او اعلام نموده که گزارش مربوط به این حفره امنیتی را یک ماه پیش به سامسونگ داده است و آنها در حال رفع این مشکل هستند و به اعتقاد او، سامسونگ به زودی و در بسته بروز رسانی جدید این مورد را مرتفع خواهد کرد.

در گلکسی نوت 2 مجهز به اندروید 4.1.1 یا 4.1.2 شما زمانی که به قسمت تماس اضطراری وارد می‌شوید و پس از آن دکمه بازگشت به عقب را فشار می‌دهید برای یک لحظه صفحه‌ای که پیش از قفل نمودن گوشی در آن بوده‌اید، نمایش داده می‌شود. در روش ادن شما قادر خواهید بود تا زمان کوتاه نمایش آن صفحه را افزایش داده و در آن فاصله، نسبت به استفاده از تلفن اقدام کنید.

پیش از این در iOS 6.1 یک مورد نسبتا مشابه‌ در آیفون گزارش شده بود که البته اپل در بسته بروز رسانی آن را رفع کرد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی