facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات امنیت وشبکه تمرکز هکرها با سیستم‌های ترافیکی
تمرکز هکرها با سیستم‌های ترافیکی


تمرکز هکرها با سیستم‌های ترافیکی جاده ای
هکرها می‌توانند روی سیستم‌های تحلیل اطلاعات ترافیکی جاده‌ها و خیابان‌ها تاثیر بگذارند و باعث شوند افراد به‌اشتباه وارد خیابان‌های شلوغ شوند.

ک محقق امنیتی آلمانی طی کنفرانس BlackHat Europe توضیح داد هکرها می‌توانند روی سیستم‌های تحلیل اطلاعات ترافیکی جاده‌ها و خیابان‌ها تاثیر بگذارند و باعث شوند افراد به‌اشتباه وارد خیابان‌های شلوغ شوند یا در عوض با گمراه کردن افرادی که از سرویس‌های هدایتگر گوگل و Waze استفاده می‌کنند، خیابان‌ها را خالی از اتومبیل نگه دارند.


سرویس‌های مسیریاب و هدایتگر گوگل و Waze ابزارهایی هستند که روی گوشی‌های هوشمند نیز استفاده می شوند و به صورت لحظه به‌لحظه اطلاعات را در اختیار رانندگان می‌گذارند و آنها را در طول مسیر همراهی می‌کنند.
اما با توجه به نقص‌های امنیتی موجود هکرها می‌توانند به صورت گسترده بر نرم‌افزارهای هدایتگر یاد شده اثر بگذارند بتوانند اطلاعات لحظه به‌لحظه ترافیکی را دستکاری کنند و در نهایت اطلاعاتی در اختیار رانندگان بگذارند که صحت ندارد.

"توبیاس جسک"(Tobias Jeske) دانشجوی دکترا در دانشگاه فناوری هامبورگ طی کنفرانسی که در شهر آمستردام برگزار شده بود توضیح داد که هکرها به‌تازگی بر سیستم‌های هوشمند ترافیکی تمرکز کرده‌اند و قصد سواستفاده از آن را دارند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی