facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات امنیت وشبکه شرکت اچ‌پی هم از پیشرفت هکرها می‌گوید
شرکت اچ‌پی هم از پیشرفت هکرها می‌گوید


شرکت اچ‌پی در گزارش اخیر خود اعلام کرد تعداد آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزاری کشف شده در سال ۲۰۱۲ با نزدیک به ۲۰ درصد رشد نسبت به سال پیش از آن، به ۸۰۰۰ مورد رسیده است.

در گزارش Cyber Risk Report اچ‌پی برای سال ۲۰۱۲، تاکید شده که بخش عمده‌ای از این حفره‌های امنیتی، برای کسب و کارها «نیمه خطرناک» هستند.

نویسندگان این گزارش معتقدند کلید کنترل حملات سایبری در آینده، درک ریسک‌های کنونی است.

جاکوب وست (Jacob West) یکی از مدیران ارشد اچ‌پی با اشاره به این که حملات هکری بسیار پیچیده‌تر شده است، گفت مهاجمان به طور مداوم در حال پیشرفته‌تر کردن تکنیک‌های مورد استفاده خود هستند تا از این رهگذر بتوانند از چنبره پیچیده‌ترین ابزار امنیتی نیز بگریزند.

میزان خطرسازی ۴۴ درصد از آسیب‌پذیرهای کشف شده در سال گذشته، در حد «متوسط» بوده است. در حالی که ۳۶ درصد آنها «بسیار خطرناک» و فقط ۲۰ درصد این نواقص امنیتی «کم خطر» درجه‌بندی شده است.

یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های امنیتی در سال گذشته، وجود تعداد پرشمار برنامه‌های کاربردی آلوده بود که توسط هکرها تهیه و منتشر شده است.

در این گزارش همچنین عنوان شده که شیوه‌های مخربی همچون SQL injection، cross-site scripting، denial of service، buffer overflow و cross-site request forgery برخی از شایع‌ترین روش‌های مورد استفاده هکرها به شمار می‌رود.

بنا به گزارش اچ‌پی، حملات تزریق کد یا همان cross-site scripting، با اختصاص ۴۵ درصد، بیش از سایر روش‌ها مورد استفاده هکرها بوده است

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی