facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات امنیت وشبکه مهمترین تهدید در فضای مجازی ایران
مهمترین تهدید در فضای مجازی ایران

یک کارشناس جرایم رایانه ای گفت: با توجه به تبدیل داد و ستدهای سنتی به سیستم های تجارت الکترونیکی

می توان مهمترین خطرات فضای مجازی را نقص حریم خصوصی و تخریب اطلاعات به شمار آورد.حسین نیاز خانی، کارشناس رسمی دادگستری در حوزه جرایم رایانه ای با اشاره به اینکه با ورود اینترنت و کامپیوتر در زندگی خصوصی و روز افراد خطرات زیادی در این فضا کاربران را تهدید می کند اذعان داشت: بیشترین جرایم رایانه ای مربوط به جرایم اقتصادی ، کلاهبرداری های و مزاحمت های اینترنتی، نقص علایم تجاری از طریق ثبت دامنه های اینترنتی و جرایم اتفاق افتاد در سایت های اجتماعی و تالارهای گفتمان است.وی افزود: جرایم اتفاق افتاده در سایت های اجتماعی و تالارهای گفتمان منجر به نقص حریم خصوصی افراد در آسیب رساندن به بستر خانواده ها خواهد شد.وی تصریح کرد: از چندین سال قبل جلوه جدیدی از جرایم سنتی با بکارگیری از ابزارهای اینترنتی و کامپیوتر تحت عنوان جرایم هرمی در داخل کشور شروع شده است که درحال حاضر بستر شهرستان ها و حومه های کوچک را مورد تهدید قرار داده است.خانی خاطر نشان کرد: قانون جرایم رایانه ای تصویب شده در سال 88می توان بسیاری از جرایم فوق را پوشش دهد و در خصوص بعضی از جرایم مانند نقص حریم خصوصی علاوه بر قانون فوق، قبل از تصویب قوانینی جرایم رایانه ای قوانین خاص برای حمایت از آن وجود داشته است.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

2 Votes5.05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی