facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات بازی و سرگرمی پرهزینه‌ترین بازی تاریخ تا یک هفته دیگر منتشر می‌شود
پرهزینه‌ترین بازی تاریخ تا یک هفته دیگر منتشر می‌شود

کم‌تر بازی‌خوری پیدا می‌شود که تا کنون یکی از بازی‌های سری «سرقت بزرگ اتومبیل» معروف به GTA را بازی نکرده باشد. نسخه آخر این بازی تا کم‌تر از یک هفته دیگر به بازار خواهد آمد.بازی‌خورها برای عرضه آخرین نسخه بازی بی‌نهایت محبوب «سرقت بزرگ اتومبیل» مدتی بسیار طولانی را صبر کرده‌اند.

سازندگان، عرضه این بازی را چهار ماه نیز به تعویق انداختند. با این حال «سرقت بزرگ اتومبیل 5» تا کم‌تر از یک هفته دیگر یعنی در تاریخ 26 شهریور بالأخره روانه بازار خواهد شد؛ و کمپانی «راک‌استار» امیدوار است مورد استقبال بازی‌خورها نیز قرار بگیرد.تیم سازنده نسخه آخر از سری «سرقت بزرگ اتومبیل» کمپانی «راک‌استار نورث»، استودیوی مستقر در ادینبرگ اسکاتلند، است که با عرضه این بازی به دنبال شکستن بسیاری از رکوردهای صنعت بازی‌سازی است. روزنامه «اسکاتس‌من» گزارش داده که این بازی از بودجه‌ای معادل 170 میلیون پوند (267 میلیون دلار) بهره برده که در تاریخ ساخت بازی‌های ویدیویی بی‌سابقه است.اما باید این آمار را متناسب با شهرت سری «سرقت بزرگ اتومبیل» بررسی کرد. بنا به عقیده رایج، پرهزینه‌ترین فیلم تاریخ «دزدان دریایی کارائیب: در انتهای دنیا» با بودجه‌ای 300 میلیون دلاری است. پرهزینه‌ترین بازی ویدیویی قبل از «سرقت بزرگ اتومبیل 5» نیز «جنگ ستارگان: جمهوری قدیمی» است که بودجه‌ای تقریباً 200 دلاری را به خود اختصاص داد. این در حالی است که «سرقت بزرگ اتومبیل 4» که پنج سال پیش منتشر شد، کم‌تر از 100 میلیون دلار هزینه برای سازندگان دربرداشت.به گزارش ایران نت؛ کمپانی «راک‌استار» برای اختصاص بودجه‌ای به این بزرگی به «سرقت بزرگ اتومبیل 5» دلیل خوبی دارد. پیش‌بینی می‌شود تنها در سال اول، 25 میلیون نسخه از این بازی به فروش برسد و و بیش از 1 میلیارد پوند (1.57 میلیارد دلار) درآمد نصیب «راک‌استار» کند.البته تاریخ نشان داده که هر چقدر هم که برای یک پروژه هزینه کنید باز هم نمی‌توانید مطمئن باشید که به اندازه کافی درآمد برایتان به دنبال خواهد داشت. اما هفته آینده بازی‌خورها می‌توانند «سرقت بزرگ اتومبیل 5» را بازی و خودشان قضاوت کنند که آیا این بازی ارزش بودجه هنگفت راک‌استار و البته انتظار طولانی بازی‌خورها را داشته یا خیر.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی