facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات تازه های گجت استفاده از مانیتور نامرئی برای حفظ حریم خصوصی!
استفاده از مانیتور نامرئی برای حفظ حریم خصوصی!

استفاده از مانیتور نامرئی برای حفظ حریم خصوصی!  کاربران اینترنتی از دیرباز نگران نقض حریم خصوصی خود بوده‌اند.

به عنوان مثال گاهی اوقات افراد مایلند به هنگام کار با رایانه، اطلاعاتی که بر روی صفحه نمایشگر ظاهر می‌شود از دید دیگران مخفی بماند.

 

هر چند تاکنون شیوه‌های زیادی در این خصوص به کار رفته ولی روش ابتکاری و جدیدی که اخیراً در وب مطرح شده، به نوبه خود قابل توجه است.

کارشناسان کانال Brusspup در یوتیوب با انتشار ویدئویی، نحوه ساخت یک مانیتور نامرئی را نمایش داده‌اند. ‌

Brusspup در زمینه تولید طرح‌های آنافورمیک شهره است.

در این روش عجیب، فقط خود کاربر می‌تواند اطلاعات مانیتور را ببیند و اطرافیان او از این مزیت بی‌بهره می‌مانند!

برای تولید این نوع نمایشگر، ابتدا باید لایه بیرونی روی مانیتور را که مسئول رمزگشایی داده‌های الکترونیکی و تبدیل آنها به تصاویر است، برداشت.

در مرحله بعد به سراغ لایه زیرین مانیتور می‌رویم و از آن به مقداری که بتوان دو شیشه عینک تهیه کرد، برمی‌داریم.

در این حالت مانیتور به یک صفحه نمایش سفید تبدیل می‌شود که هیچ چیز بر آن قابل مشاهده نیست.

در واقع صفحه نمایشگر تولید شده، فقط برای کاربری که از این عینک جادویی استفاده می‌کند قابل مشاهده است و برای دیگران نامرئی خواهد بود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی