facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات تازه های گجت گوگل گلس در نور مستقیم آفتاب چطور کار می کند؟
گوگل گلس در نور مستقیم آفتاب چطور کار می کند؟

هنوز کمی فرصت تا تحویل نسخه مخصوص گوگل گلس برای توسعه دهندگان در برنامه اکتشافی این گجت جدید و جذاب باقی مانده

ولی هر از گاهی یک چیز جدید درباره این فناوری پوشیدنی به گوش می رسد. آخرین مورد، عکسی است که این هفته در اینترنت پخش شده و نشان می دهد که چطور می شود از گلس حتی در نور مستقیم آفتاب هم استفاده کرد.
ابتدا به این مورد اشاره کنیم که ایده کلی پشت این عینک، پوشیدن همیشگی آن در موقعیت های مورد نیاز است. یعنی در حال پیاده روی در خیابان، دوچرخه سواری، ماشین راندن، و تقریباً هر وضعیتی که آزاد بودن هر دو دست یک مزیت یا نیاز به حساب می آید.
گلس با استفاده از یک قطعه شیشه که به دقت تراش خورده و از آن به منشور گلس یاد می شود، تصویری کوچک را به سمت چشم فرد بازتاب می دهد. نتیجه، مشاهده تصاویر خیالی و معلق ولی واضحی است که در داخل حوزه بینایی کاربر قرار دارند و داده ها از طریق آنها به او منتقل می شود.
این ایده برای محیط های داخلی بسیار عالی است ولی هیچ راهی وجود ندارد که پروژکتور کوچک داخل گلس بتواند به اندازه کافی قوی باشد تا تصاویر شفافی را در محیط های پر نور -اغلب خارجی و زیر تابش مستقیم آفتاب- ارائه کند. قطعاً در اکثر موقعیت ها تصاویر آن مناسب است ولی نه در چنین وضعیتی و در رقابت با نور شدید خورشید. اما گلس رقیب قدری است و به این راحتی میدان را خالی نمی کند. بیایید نگاهی از نزدیک تر به عکس بالا بیندازیم.
این احتمال وجود دارد که گوگل در این نسخه گلس، از منشور فوتوکرومیک استفاده کرده باشد که در لنزهای سنتی عینک ها هم رایج و مورد استفاده بوده و می تواند راهکار خوبی برای افرادی باشد که تمایل به استفاده از کاورهای دودی مخصوص گوگل گلس ندارند. شاید هم منشور به طور کامل تیره باشد. هنوز این را به طور دقیق نمی دانیم.
به هر صورت آزمایشگاه X گوگل به طور پیوسته در حال بررسی موارد سخت افزاری جدید برای استفاده در گلس است و این هم احتمالاً جدیدترین موردی است که به آن افزوده شده. البته موارد دیگری مثل انتقال صدا از طریق القای استخوانی هنوز عملیاتی نشده اند یا از آنها اطلاعی در دست نیست ولی این جزئیات هم به مرور زمان واضح و واضح تر خواهند شد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

1 Vote5.05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی