facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginگجت حس ششم

از جدیدترین ایده ها در دنیا تکنولوژی این است که افراد کامپیوترهایشان را درون جیب هایشان در اختیار داشته باشند،هنوز ارتباطی بین وسایل دیجیتال ما و تعاملات با جهان فیزیکی وجود ندارد. گجت حس ششم یک رابطه انسان ماشین همراه با تعاملات حرکتی و اطلاعاتی با جهان فیزیکی اطلاعات دیجیتال اطراف ما است که به ما اجازه می دهد از حرکات و اشارات دستمان استفاده نماییم تا با داده ها و اطلاعات تعامل برقرار نماییم.

 نمونه اولیه ساخته شده حس ششم شامل یک پروژکتور جیبی، یک آینه و یک دوربین است که که هم پروژکتور و هم دوربین  از طریق تعاملات انتقالی با گجت کاربر ارتباط برقرار می نماید. پروژکتور پروژه اطلاعات بصری را قادر می سازد سطوح ، دیوار و اشیاء فیزیکی اطراف ما به عنوان رابط مورد استفاده قرار دهد. دوربین حرکات دست کاربر و اشیاء فیزیکی را که از ابزار بصری کامپیوتر بهره مبرد را بکار می گیرد. حس ششم از حالت های فری هند کاربر و تعاملات چندگانه کاربرو لمس چندگانه بهره می جوید. یک نمونه زنده از این مورد به روزنامه ای می توان اشاره کرد که می تواند اخبار بصورت ویدئو های زنده تصویری و پویا به نمایش بگذارد. هزینه ساخت گجت اولیه حس ششم  حدود 350 دلار است.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

3 Votes5.05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی