facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات تازه های IT IT در کوتاه مدت سبب اشتغال‌زایی می‎شود
IT در کوتاه مدت سبب اشتغال‌زایی می‎شود

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: توسعه صنعت فناوری اطلاعات می تواند مشکل اشتغال جوانان تحصیلکرده را رفع کند، همچنین می‎توانیم با رشد و توسعه‎ی این صنعت بیش از گذشته در افزایش سطح صادرات غیر نفتی کشور سهیم باشیم.

محمد صادق مفتح در نخستین همایش بین المللی صنعت و صادرات فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه توجه به بحث فناوری اطلاعات تاکنون شایسته نبوده است، تصریح کرد: صنعت IT می‌تواند به عنوان توانمندساز و کاهش دهنده‎ی فاصله‌ها میان تولید کننده و مصرف کننده در بخش صنعت، معدن و تجارت کشور مورد توجه قرار گیرد.مفتح اضافه کرد: یکی از زودبازده‌ترین صنایعی که در زمان کوتاه منجر به اشتغال‌زایی بالا خواهد شد صنعت IT است.وی در ادامه‎ی سخنان خود به برخی گزارش‎ها در زمینه‎ی جایگاه صنعت IT در کشورهای پیشرفته اشاره کرد و افزود: در امریکا برای ایجاد یک شغل در صنعت پتروشیمی باید حدود یک میلیون و 780 هزار دلار سرمایه گذاری صورت گیرد که این رقم در صنعت معدن و ساختمانی حدود یک میلیون دلار، در صنایع سنگین حدود 170 هزار دلار و در صنایع مصرفی حدود 300 هزار دلار است. این درحالی است که برای ایجاد یک شغل در صنعتی IT در این کشور با 270 هزار دلار سرمایه گذار می‌توان اقدام کرد.مفتح با تاکید این که توجه به زیرساخت‎ها و ارزش افزوده در صنعت فناوری اطلاعات نسبت 5 به 1 است، اظهار داشت: با سرمایه‌گذاری بسیار کم می‌توان اشتغالزایی بالایی ایجاد کرد.معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با تاکید بر اینکه قابلیت بالایی در زمینه صادرات محصولات IT محور در کشور وجود دارد ، افزود: می توانیم با رشد و توسعه این صنعت بیش از گذشته در افزایش سطح صادرات غیر نفتی کشور سهیم باشیم.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی