facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات تازه های IT هویت شبکه عظیم جاسوسی آمریکا
هویت شبکه عظیم جاسوسی آمریکا

ادوارد اسنودن٬ یک متخصص جوان شبکه‌های کامپیوتری٬ کسی است که همه اطلاعات مرتبط با شبکه عظیم جاسوسی دیجیتال آمریکا٬ موسوم به "برنامه پریسم" را منتشر کرده است. او حالا به هنگ‌کنگ گریخته است.

با گذشت پنج روز از افشاگری روزنامه گاردین و واشنگتن‌پست درباره سیستم عظیم و مخوف جاسوسی در آژانس امنیت ملی آمریکا که به "پرونده پریسم" مشهور شده و موضوع مهم این روزهای رسانه‌های جهانی است٬ حالا فردی که این اطلاعات را در اختیار روزنامه‌نگاران قرار داده با پرواز به هنگ‌کنگ خود را رسما معرفی کرده است.او یک جوان ۲۹ ساله آمریکایی به نام ادوارد اسنودن و از کارکنان سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (CIA) است که می‌گوید از این افشاگری هدفی به جز "حراست از آزادی‌های اساسی مردم سراسر جهان" نداشته است. هویت واقعی او در گاردین و واشنگتن‌پست منتشر شد.او در یک مصاحبه ویدئویی با گاردین٬ به تفصیل درباره اهداف خود از این افشاگری سخن گفته است. ادوارد اسنودن که مدتی به عنوان پیمانکار و تحلیل‌گر زیرساخت‌ها در آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) هم مشغول فعالیت بود٬ می‌گوید کاملا هوشیارانه تصمیم به انتشار جزئیات این سیستم فوق‌محرمانه گرفته و می‌داند که تا آخر عمر خود با پی‌آمدهای این تصمیم دست به گریبان خواهد بود.اسنودن می‌گوید آمریکا در حال تاسیس یک سیستم کاملا پنهان و محرمانه جاسوسی بود که زندگی همه آمریکایی‌ها را زیر نظر می‌گرفت و او قصد داشت با افشاگری مانع از نابودی حریم خصوصی با توسعه این ماشین مخوف جاسوسی شود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی