facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات تازه های IT لغو تحریم فن آوری بی معنااست
لغو تحریم فن آوری بی معنااست

تحریم‌ بانکی لغو یکجانبه تحریم فناوری را بی‌معنا کرده است

یک فعال بازار لپ‌تاپ و نوت‌بوک گفت‌: این بازار در زمان تحریم با دو مشکل بسته شدن خرید اعتباری و حواله‌ ارزی مواجه بود و تا زمانی که تحریم بانکی لغو نشود، شرایط مانند زمان تحریم خواهد بود.

محمد حسن محمدی در گفت‌و‌گو با فارس درباره وعده لغو تحریم‌های فناوری از 9 خرداد، اظهار داشت: در زمان تحریم فناوری خلأیی در زمینه تأمین جنس در بازار فناوری اطلاعات ایران وجود نداشت؛ هیچ‌گاه در بازار IT معطل جنس نبودیم و از همه برندها در بازار وجود داشت.وی گفت: در زمان تحریم و اکنون شرکت‌ها حاضر نیستند بازار بکر ایران را از دست دهند.این فعال در بازار لپ‌تاپ، نوت‌بوک و تبلت افزود: اما بازار IT در زمان تحریم با دو مشکل حواله‌ و بسته شدن خریدهای اعتباری درگیر بود.وی توضیح داد: در زمان خرید اعتباری، بانک‌ها برای شرکت‌ها LC باز می‌کردند و خرید اعتباری انجام می‌شد اما با بسته شدن خرید‌های اعتباری، شرکت‌ها مجبور به پرداخت نقدی شدند.محمدی اضافه کرد: دومین مشکل در زمان تحریم این بود که نمی‌توانستیم در حواله‌های ارزی از طریق بانک عمل کنیم و باید کار از طریق صرافی‌ها انجام می‌شد که این مسیر مشکلات خاص خود از جمله بسیاری از کلاه برداری‌ها را به دنبال داشت.این واردکننده رسمی لپ‌تاپ، نوت‌بوک و تبلت افزود: در گذشته که اسم تحریم بود، جنس را به ما می‌فروختند و اکنون که اسم تحریم را برداشته‌اند باز هم جنس را به ما می‌فروشند.محمدی ادامه داد: در این میان روند تسویه تغییر نکرده است؛ زیرا تحریم‌های بانک‌ها برداشته نشده و در پرداخت همان روال قبل را داریم؛ یعنی هر دو مشکل بسته شدن خرید اعتباری و حواله‌های ارزی پابرجاست؛ در نتیجه عملاً اتفاق خاصی نیفتاده است.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی