facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات تازه های IT فناوری اطلاعات در خدمت باغبانی
فناوری اطلاعات در خدمت باغبانی

یک شرکت تجاری ابزار تازه‌ای را برای کمک به باغبان ها و گلخانه‌داران به منظور کنترل دقیق شرایط محیطی طراحی کرده است.

این ابزار که فلاور پاور نام گرفته مجهز به حسگرهای بی سیم به منظور اندازه گیری، رطوبت، دمای هوا، میزان تابش نور آفتاب، وضعیت کودها و … است. ابزار مذکور به شکل یک میله کوتاه دو سر طراحی شده و با فرو کردن آن در زمین می توان تمامی اطلاعات محیطی را به طور آنی دریافت نمود.

اطلاعات دریافتی توسط حسگرهای این ابزار به طور آنی برای گوشی های همراه ارسال می شود و برای این کار ازفناوری بلوتوث استفاده می شود.

این محصول دارای پایگاه داده ای غنی و مفصل است که در آن اطلاعات شش هزار گیاه مختلف ثبت شده است. حسگرها پس از بررسی داده های جمع آوری شده از شرایط محیطی به کاربر اطلاع می دهند که آیا این شرایط محیطی برای گیاه در حال پرورش مناسب است یا خیر.

بر همین مبنا از طریق گوشی همراه به باغداران، کشاورزان و گلخانه داران در مورد لزوم آب دادن به برخی گیاهان یا لزوم قرار دادن آنها در معرض آفتاب هشدار داده می شود.

قیمت تمام شده این محصول توسط شرکت سازنده به نام Though Parrotاعلام نشده، اما قرار است پاور پلانت تا قبل از پایان سال ۲۰۱۳ در دسترس علاقه‌مندان قرار گیرد.

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

1 Vote5.05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جوملا فارسی