facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات تازه های IT جایی که استیو جابز اشتباه کرد!
جایی که استیو جابز اشتباه کرد!

استیو جابز، مدیر عامل متوفی اپل معتقد بوده که در سال ۲۰۰۵ تمام طرح‌های وی غیرقابل استفاده و منسوخ می‌شود. در یک مصاحبه کوتاه که تاریخ آن به سال ۱۹۹۴ بر می‌گردد، جابز می‌گوید که دستاوردها و طرح‌های او به سرعت منسوخ می‌شود.

این ویدئو در یوتیوب منتشر شده است و آقای جابز که در زمان مصاحبه ۳۹ ساله بوده، پیش‌بینی می‌کند که تمام دستاوردهای فنی وی به زودی توسط تجهیزات و اختراعات جدیدتر از رده خارج می‌شود.وی گفته است: تمام کارهایی که در طول عمرم انجام داده‌ام، وقتی به پنجاه سالگی برسم منسوخ می‌شوند.در زمان مصاحبه، جابز فقط بابت مدیریت شرکت اپل شهرت داشته است.این مدیر برتر فناوری اطلاعات، ارزش ابداعات را در این می‌داند که می‌توان از آنها برای اختراعات و نوآوری‌های بیشتر در آینده استفاده کرد.به نظر می‌رسد بخشی از این پیش‌بینی‌ها به وقوع نپیوسته است زیرا استیو جابز که از آن به عنوان یکی از چهره‌های پیشرو در صنعت رایانه یاد می‌شود با خلق محصولات مبتکرانه‌ای همچون اپل I (در سال ۱۹۷۶)، آی‌پاد (در سال ۲۰۰۱)، آی‌تیونز استور (در سال ۲۰۰۳)، آیفون (در سال ۲۰۰۷) و آی‌پد (در سال ۲۰۱۰) نامی ماندگار از خود بر جای گذاشته است.در واقع اگر چه بسیاری از اختراعات اولیه جابز در حال حاضر مورد استفاده قرار نمی‌گیرد ولی به طور کامل نیز به فراموشی سپرده نشده است.برای مثال ماه گذشته یک نمونه از رایانه‌های اپل I که جابز و استیو وزنیاک آن را در سال ۱۹۷۶ طراحی و با دست درست کرده بودند، به قیمتی بیش از ۶۷۱ هزار دلار به فروش رفت.استیو جابز در اکتبر سال ۲۰۱۱ بر اثر عوارض ناشی از سرطان لوزالمعده در سن ۵۶ سالگی درگذشت. 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

1 Vote5.05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی