facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات تازه های IT عامل گرانی و سرعت پایین اینترنت
عامل گرانی و سرعت پایین اینترنت

دبیر شورایعالی فضای مجازی، می‎گوید: «شرکت دولتی زیرساخت یک Mb/s پهنای باند را 15 تا 16 دلار می‎خرد و 250 تا 260 هزار تومان به شرکت‎ها می‎فروشد.» دکتر مهدی اخوان بهابادی در سخنانی اظهار داشت: در حال حاضر فقط یک دستگاه دولتی به صورت رسمی پهنای باند خرید و فروش می‌کند که موجب بروز مشکلاتی در کشور شده است.

وی افزود: این مجموعه دولتی در حال حاضر یک مگابیت بر ثانیه پهنای باند را با قیمتی نزدیک به 16-15 دلار از خارج خریده است و به قیمتی حدود 250 تا 260 هزار تومان به شرکت‌هایی توزیع کننده اینترنت در داخل کشور می‌فروشد؛ مقایسه این دو نرخ نشانگر این است که برای شرکت‌های ارائه کننده خدمات اینترنت قیمت تمام شده بسیار زیاد است.اخوان گفت: با توجه به قیمت تمام شده و گرانی آن، مشترکان پول زیادی نمی‎توانند بپردازند پس توزیع کنندگان اینترنت در داخل کشور پهنای باند را بین عده‎ی زیادی تقسیم می‎کنند و به قولی آب داخل آن می‎بندند تا بتوانند این اختلاف قیمت را جبران کنند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

1 Vote5.05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی