facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات تازه های IT افشای جاسوسی اینترنتی فرانسه
افشای جاسوسی اینترنتی فرانسه

گزارش های رسانه ای از وجود نرم افزار جاسوسی اینترنتی، همچون برنامه ویژه "سیا" به نام "PRISM"، که در اختیار فرانسه قرار دارد پرده برداشتند.اداره کل امنیت خارجی وابسته به دستگاه ضد جاسوسی فرانسه (DGSE) اقدام به جمع آوری ارتباطات داده ها، پیام های ایمیل و ارتباطات اینترنتی در سراسر جهان می کند.

لوموند در گزارشی افزوده است، نرم افزاری که اداره کل امنیت خارجی فرانسه از آن استفاده می کند این امکان را برایش فراهم می آورده تا به همه اطلاعات موجود در شبکه های اجتماعی مانند فیس‎بوک و نیز خدمات اینترنتی شرکت هایی همچون "گوگل"، "اپل"، "مایکروسافت" و "یاهو" دسترسی پیدا کند.این گزارش به نقل از مقام های برجسته فرانسوی که نخواستند نام آنها فاش شود می افزاید، دستگاه امنیتی فرانسه تنها اطلاعات عمومی مانند ارتباطات گسترده، نام تماس گیرنده، نام دریافت کننده تماس و نام سایت های اینترنتی مورد استفاده آنها را به دست می آورد، این مقام ها تاکید کردند که اطلاعاتی همچون متن مکالمات و پیام های ایمیل قابل دسترسی نیستند.اداره کل امنیت فرانسه با یافتن یک راه گریز در قوانین ویژه جمع آوری داده ها در فرانسه اقدام خود به جاسوسی علیه تماس گیری و کاربری اینترنتی را در کشور توجیه کرده است.با توجه به اینکه کمیته فرانسوی حمایت از داده ها با چنین اقدامی مخالف است، این روزنامه فرانسوی در گزارش خود، درباره اینکه آیا مقام های دولتی این کشور دمکرات از جمله رئیس جمهور فرانسه در جریان استفاده از چنین نرم افزار جاسوسی هستند یا خیر توضیحی نداده است.با انتشار این گزارش آشکار می شود که فرانسه جدیدترین کشوری است که حکومت آن در تلاش است تا علیه کاربران اینترنت و وسایل مخابراتی جاسوسی کند.پیشتر برنامه های جاسوسی اینترنتی مورد استفاده سازمان سیا به نام "PRISM" و برنامه مورد استفاده دستگاه اطلاعاتی بریتانیا نیز برملا شده بود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی