facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات تازه های IT فرق ایده پردازی صرف با عملگرایی
فرق ایده پردازی صرف با عملگرایی

شرح چگونگی ساخته شدن آیپد در کتاب زندگینامه استیو جابز آمده٬ ما در اینجا تکرارش نمی کنیم٬ ولی برخی اتفاقات دنیای فناوری

آدم را یاد مثل معروف "کار را که کرد٬ آن که تمام کرد" می اندازد. البته که مایکروسافت و اپل تنها دو نمونه برای بیان کردن یک مسئله فراگیر هستند. مسئله ای که می شود از آن درس های بزرگی گرفت.در نمودار زیر٬ فرق افراد یا شرکت هایی که ایده پردازی می کنند ولی در اجرا ضعیف هستند با آنهایی که ایده ها را عمل گرایانه به سرانجام مطلوب می رسانند٬ خواهید دید. (با کلیک روی تصویر٬ آن را در اندازه بزرگتر ببینید.) البته ایده را با پتنت اشتباه نگیرید. پتنت در واقع طرحی اجرایی برای ایده است بنابراین در ردیف اجرا قرار می گیرد.آیا هنوز فکر می کنید موفقیت کسانی که ایده ای را با سبک و سیاق خود به سرانجامی خوب رسانده اند٬ باید تحت الشعاع کسانی که فقط ایده پردازی می کنند ولی اجرای مناسبی ندارند٬ قرار بگیرد؟ سهم ایده پردازان در شکل گیری دنیای امروز بیشتر بوده٬ یا سهم اجرا کنندگان ایده ها؟ این دیگر سوال خیلی سختی است.
 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

1 Vote5.05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی