facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات تازه های IT سیمکارت‌هایی که راحت هک می‌شوند
سیمکارت‌هایی که راحت هک می‌شوند

 توجه به تحقیقات صورت گرفته که نتایج آن در کنفرانس سالیانه کلاه سیاه ها مطرح شد، میلیون ها میلیون تلفن همراه به دلیل

استفاده از رمزنگاری های منسوخ شده سیم کارت ها در معرض خطر نفوذ هکرها قرار دارند.به گزارش ایران نت؛ در این کنفرانس یک محقق امنیت شبکه موفق به کشف یک نقطه ضعف خطرناک در شیوه رمزگذاری مورد استفاده در سیم‌کارت‌های موبایل شده است که به هکرها این قدرت را می‌دهد از راه دور گوشی‌ موبایل کاربران را کنترل کنند.براساس این گزارش هم اکنون بیش از 7 میلیارد سیم کارت در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو و به منظور حفظ حریم خصوصی و حفظ امنیت کاربران، در زمان برقراری ارتباط، از سوی اپراتورها، سیم کارت ها رمزنگاری می شوند. اما استانداردهای واقعی و مناسب رمزنگاری با آنچه در واقع اتفاق می افتد بسیار متفاوت است. بسیاری از اپراتورها از استاندارد ضعیفی که تقریبا متعلق به سال 1970 است تحت عنوان DES (Data Encryption Standard) که حالا بسیار آسیب پذیر و ضعیف است استفاده می کنند.
DES یک پروتکل رمزگذاری قدیمی است که اگرچه توسط بسیاری از اپراتورهای مخابراتی و تولیدکنندگان گوشی، از رده خارج شده است، اما متاسفانه هنوز توسط صدها میلیون کاربر در سراسر جهان، مورد استفاده قرار می‌گیرد.آزمایشگاه‌های تحقیقاتی امنیت در کشور آلمان، متوجه این موضوع شده اند که با ارسال یک پیام جعلی حاوی کد دودویی از طرف اپراتور مخابراتی به دستگاه موبایلی که سیم کارت آن با استاندارد DES رمزگذاری شده است، می‌توان به طور متوسط، کنترل 25 درصد از گوشی‌ها را به طور کامل بدست گرفت. چراکه در این مسیر سیم کارت باعث یک اشتباه بزرگ می شود. در حالیکه این کد جعلی بر روی دستگاه اجرا نشده است یک پیام خطا بر می گرداند که حاوی یک کد 56 بیتی به عنوان کلید رمزگشایی است.با در دست داشتن این رمز 56 بیتی، نفوذگران موفق به ارسال یک ویروس به گوشی همراه از طریق پیام کوتاه می شوند. این ویروس به هکرها اجازه می‌دهد تا بتوانند کنترل کامل گوشی، اعم از خواندن و ارسال پیامک و حتی پرداخت اینترنتی از طریق موبایل را انجام دهند.این آزمایشگاه امنیتی ادعا کرده که تمام این فرآیندها تنها در مدت زمان دو دقیقه و از طریق یک کامپیوتر شخصی صورت گرفته است. طی دو سال اخیر این آزمایشگاه توانسته است تا روش خود را بر روی یک هزار سیم کارت در آمریکای شمالی و اروپا با موفقیت انجام دهد.پروتکل DES در بیش از سه میلیارد سیم‌کارت در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد که نزدیک به 750 میلیون از آن‌ها در معرض خطر هک شدن به این شیوه قرار دارند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

1 Vote5.05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی