facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات تازه های IT گوگل باید از مایکروسافت یاد بگیرد
گوگل باید از مایکروسافت یاد بگیرد

سطح امنیتی اندروید در سال ۲۰۱۳ با سطح امنیت ویندوز در سال‌های بین ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۰ برابری می‌کند. این گفته متخصصان امنیتی است. نظر شما چیست؟نماینده رسمی و انحصاری شرکت پاندا سکیوریتی در ایران، این متخصصان معتقدند مایکروسافت از همان اوایل انتشار و آغاز به کار ویندوز ۹۸ یک روش حرفه‌ای و مناسب را برای تامین امنیت ویندوز پیش گرفته و با انتشار هفتگی اصلاحیه‌های امنیتی گام بلندی در تامین امنیت ویندوز برداشته است.

شاید وقت آن رسیده که گوگل هم به دنبال برتری از مایکروسافت به فکر ارائه اصلاحیه‌های امنیتی و تعمیر حفره‌های امنیتی اندروید بیفتد. اما متاسفانه در حال حاضر گوگل هیچ اقدام اساسی و خاصی به منظور رفع حفره‌های امنیتی کشف شده در فاصله بین انتشار دو نسخه اندروید نمی‌کند.به عنوان مثال حفره امنیتی Bluebox که به سرعت فراگیر و کشف شد، سه روز بعد توسط گوگل اعلام و اصلاحیه مربط به این نقطه ضعف تنها برای تعداد محدودی گوشی موبایل منتشر و برای هیچ نوع تبلتی منتشر نشد.این متخصصان معتقدند در شرایطی که در هر دقیقه یک تهدید جدید متولد می‌شود، چنین عملکردی به هیچ عنوان قابل قبول و پذیرش نیست. افزون بر این هکرها علاوه بر سودجویی از فروشگاه‌های برنامه‌های اندروید به دنبال راههای زیرکانه‌تری برای نفوذ به گوشی های موبایل، نیز هستند.از این رو به نظر می‌رسد گوگل نیازمند یک روش امنیتی کوتاه مدت است تا بتواند در مدت زمان کوتاهی کلیه نسخه‌های اندروید را پوشش دهد. چرا که اگر چه گوگل به صورت پراکنده اقدامات خاصی را برای بهبود امنیت اندروید انجام داده است اما این اقدامات بیشتر در نسخه ۴.۱ این سیستم عامل جمع شده است. در حالی که تنها ۳۸ درصد از کاربران اندروید از این نسخه استفاده می‌کنند و نزدیک به ۶۰ درصد آنها نسخه‌های قدیمی‌تر آن را دارندامنیت یک نبرد بی‌پایان استمنتقدان گوگل معتقدند پاسخ هر سه‌شنبه مایکروسافت به مشکلات محصول خود نشان دهنده این نکته است که صرف نظر از اینکه کدام یک از این اصلاحیه‌ها در سیستم کاربران نصب و اجرا می‌شود، مایکروسافت امنیت کاربران را جدی گرفته و از آنها محافظت می‌کند.گوگل نیز دقیقاً نیازمند دستیابی به چنین رویکردی است و باید انتشار وصله‌های امنیتی خود را حداقل از نسخه ۲.۱ که ۵/۱ درصد از بازار را در دست دارد تا نسخه ۴.۱ شروع کند. در غیر این صورت باید منتظر بود و دید که اندروید زیر انبوهی از حملات هکری دفن شود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی