facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات تازه های IT کلمات به جای شماره تلفن
کلمات به جای شماره تلفن

 فون واژه یعنی در ازای هرکلمه یک شماره تلفن و برای هر شماره تلفن، یک یا چند کلمه تعریف شده و بدین ترتیب ارتباطات راحت‌تر می‌شود.

در راستای خدمت رسانی بیشتر به مشترکان تلفن ثابت، شرکت مخابرات استان تهران، سرویس جدیدی با نام فون واژه ارایه کرده است.به گزارش ایران نت، این امر به منظور تسهیل ارتباطات مشتریان، گسترش سرویسهای جدید مخابراتی و تامین رضایت مشتریان و تحقق جامعه هوشمند اطلاعاتی و ارتباطی صورت گرفته است.طرح یاد شده در اکثر کشورهای پیشرفته دنیا با استقبال چشمگیری روبرو بوده و اکثر شرکتها و سازمانهای صاحب نام سعی در استفاده از این سرویس جهت ارائه کالا ، خدمات و برند تجاری خود در بازار رقابتی دارند.شرکت مخابرات استان تهران نیز طرح فون واژه را با انجام مطالعات تطبیقی و کارشناسی با توجه به شرایط فرهنگی، سیاسی و ... به شکل بومی طراحی و نسبت به واگذاری اقدام کرده است.
فون واژه چیست؟
سرویس نوین فون واژه، این امکان را به شما می دهد تا به جای اعلام شماره تلفن از کلمات استفاده کنید. این امر فرد را بی نیاز از حفظ شماره تلفن ها نموده و بالطبع موجب تسهیل در ارتباطات می شود. این طرح برای شماره های ۴، ۵ و ۸ رقمی قابلیت اجرا دارد و در آن برای هر کلمه (word) یک شماره تلفن (Telephone number) و برای هر شماره تلفن، یک یا چندین کلمه تعریف می شود.
حالت ۱) کلمه book را در نظر بگیرید. چنانچه به گوشیهای معمولی تلفن ثابت خود توجه کنید، برای هر حرف، معادل عددی آن را می توانید بیابید:به این ترتیب متقاضی این سرویس می تواند بجای اعلام شماره تلفن موسسه یا شرکت خود، کلمه یا نام مورد نظر خود را به وی اعلام کند.
مزایا و قابلیتهای سرویس:یکی از نکات مثبت و قابل توجه این سرویس، معادل یابی بسیار ساده و آسان آن است. با توجه به اینکه روی دکمه های شماره گیر تمامی گوشی ها حروف انگلیسی درج شده، می توان بجای اعداد در شماره تلفن ها از معادل حروفی آنها استفاده کرد و بنابراین شماره تلفن را به جای اعداد با حروف بیان کرد.کدهای خدماتی ( شماره های ۴ و ۵ رقمی مشمول طرح فون واژه) این امکان را برای شرکتها و موسسات فراهم می کند تا با انتخاب کلمه (نام) مورد نظر شماره معادل آن را انتخاب کنند. چرا که حفظ و بخاطر سپاری شماره تماس شرکت ها و موسسات، همواره یکی از معضلات مشتریان بوده، این طرح ضمن آنکه یکی از کلیدهای موفقیت تجارت برای خروج از زندگی روزمره مشتریان است. باعث می شود شماره تلفن بهتر حفظ و بخاطر سپرده شود.
در حال حاضر، شماره تلفنهای در حال واگذاری شرکت مخابرات استان تهران با طول ارقام ۴، ۵ و ۸ رقمی بوده و مطابق ضوابط و مقررات جاری شرکت شماره های ۴ و ۵ رقمی به اشخاص حقوقی و همچنین شماره‌های ۸ رقمی به کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار می شود.از جمله مزایای قابلیت های سر شماره های (۴ و ۵ رقمی) فون واژه، امکان دایر شدن اینگونه شماره‌ها در کلیه مناطق مخابراتی در سطح استان تهران است. این در حالی است که کدهای معمولی با توجه به منطقه مخابراتی فقط در محل مورد درخواست امکان دایری داشته و قابل انتقال به سایر مناطق مخابراتی نمی باشند.شماره‌های ۴ و ۵ رقمی مشمول طرح فون واژه طی قراردادی با رعایت اصل مشتری مداری و حق و حقوق مشترک به متقاضیان واگذار می شود.استفاده از سرویس فون واژه یک فرهنگ ارتباطی جدید بمنظور تامین رضایت مشتریان و ایجاد حس اعتماد و اطمینان در عرصه بازاریابی برای شرکتها و مشتریان محسوب می شود.بین همه کسانی که نام آنها با شماره یکسان است، فقط یک نفر می تواند دارای شماره تلفن معادل با نام مورد نظر (فون واژه) باشد (در هر پیش شماره یک نفر) و این یک مزیت در دنیای رقابتی تجارت است. (بطور مثال تنها یک متقاضی سرویس می‌تواند واژه taxi ، bime و غیره را دریافت کند).
نحوه واگذاری شماره‌های مشمول طرح "فون واژه":
متقاضیان این سرویس می توانند از روش های ذیل نسبت به دریافت آن اقدام کنند:
با مراجعه به سایت شرکت مخابرات استان تهران به آدرس www.tct.ir و انتخاب نام یا شماره مورد نظر و تکمیل فرم برای ثبت درخواست پس از بررسیهای لازم با متقاضی جهت مذاکره و عقد قرارداد تماس گرفته می شود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

1 Vote5.05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی