facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات تازه های IT داستان "خود خاموشی چیست؟ "
داستان "خود خاموشی چیست؟ "

دو کمپانی سرویس دهنده ایمیل بدلیل وجود رد پای اسنودن و فشار مقامات اطلاعاتی در امریکا مجبور به تعطیل کردن سرورهای خود شدند.

کمپانی silent Circle که سرویس امن ایمیل به کاربران ارائه می داد روز گذشته در نامه ای که توسط فیل زیمرمن خطاب به کاربران نوشته شده بود اعلام کرد بدستور مقامات قضایی سرویس ایمیل را تعطیل می کند. وی تاکید کرده که دلیل تعطیلی سرویس، عدم پذیرش درخواست مقامات امنیتی برای جاسوسی علیه کاربران بوده است."خود خاموشی" کمپانی Silent Circle  بدنبال حرکتی مشابه توسط کمپانی Lavabit در امریکا رخ می دهد که روز پنجشنبه توسط موسس اش تعطیل شد. لادر لویسون موسس کمپانی لاوابیت نیز در نامه ای نوشت: بدون اقدام کنگره و یا یک دستور قضایی بسیار محکم و مستدل، اعتماد به عدم نقض حریم خصوصی در ایالات متحده کاری عبث است.حرکت انجام شده توسط زیمرمن و لویسون حرکتی پیشگیرانه بوده و قبل از اینکه مقامات امنیتی-قضایی با تهاجم دست به چنین کاری بزنند، موسسین این دو کمپانی دست به خود خاموشی سرورها و سایتهای خود زده اند.فیل زیمرمن که یکی از ایجاد کنندگان نرم افزار معروف رمزگذاری روی ایمیل (PGP) بوده است در متن ارسالی خود نوشته واقعا ایمیل و استانداردهایش مانند ارتباطات Real-time نبوده و کلی حفره دارد و پروتکل هایش مانند SMTP،POP3 و IMAP امن نیستند و به همین خاطر Silent Mail  در زیر مجموعه Silent Cycle محیطی امن را برای کاربران ایجاد کرده بود اما اکنون ما در این وضعیت تجدید نظر می کنیم و در همدستی در جنایت علیه مردم امریکا سرویس ایمیل را تعطیل می کنیم و ...
با خود خاموشی این دو سرویس، باید گفت فاتحه ایمیل امن در امریکا خوانده شده است و کاربرانی که در این چند ماهه اخیر و بعد از افشاگری های اسنودن، به نحوه ارتباطات اینترنتی خود مشکوک شده اند، ضربه ای دیگر را به حریم خصوصی خود تجربه می کنند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

1 Vote5.05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی