facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات تازه های IT هنگام رانندگی با موبایل صحبت کنید!
هنگام رانندگی با موبایل صحبت کنید!

مطالعه جدید نشان می دهد استفاده از تلفن همراه شمار تصادفات را افزایش نمی دهد!

به گزارش ایران نت، شاید هنوز هم شما به خاطر صحبت کردن با تلفن همراه در هنگام رانندگی، توسط افسر، جریمه شده باشید.اما ارتباط بین استفاده از تلفن همراه و تصادفات، بر طبق مطالعات اخیر دانشگاه Carnegie Mellon و دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن، بسیار ضعیف باشد.این محققان با استفاده از مقایسه آمار و ارقام، به این نتیجه رسیدند که افزایش استفاده از تلفن همراه به افزایش قابل محسوس شمار تصادفات منجر نشده است. ظاهراً این مطالعه بحث زیادی در محافل علمی ایجاد کرده است.این مطالعه در مجله اقتصاد آمریکا منتشر شده است. Saurabh Bhargava، استادیار دانشکده علوم اجتماعی دیترویت و Vikram S. Pathania، از دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن، با استفاده از اطلاعات به دست آمده در بین سال های 2002 و 2005 ، در مورد تلفن همراه، دریافتند که تلفن های همراه اغلب رانندگان، در فاصله بین دو آنتن تلفن همراه، در حال مکالمه نبوده است.در همان زمان، ارائه دهندگان خدمات تلفن همراه، پیشنهاد تشویقی تماس رایگان از ساعت 9 شب به بعد را اجرا می کردند که این جایزه، باعث افزایش 7% مکالمات توسط رانندگان شده بود.آن ها اطلاعات مربوط به 8 میلیون تصادف رانندگی و تصادفات منجر به مرگ را در طی این چهار سال، بیرون کشیدند. نتیجه این بود که هیچ ارتباط آماری بین بالارفتن تصادفات و افزایش مکالمه ها وجود نداشت.آن ها حتی پس از تصویب قانون ممنوعیت مکالمه با تلفن همراه در حین رانندگی، آمار تصادفات را بررسی کردند و دریافتند که تفاوت محسوسی بین آمار تصادفات قبل و بعد از تصویب این قانون وجود نداشت.مخالفت ها با استفاده از تلفن همراه در خودروها به سال 1997 برمی گردد، زمانی که مقاله ای در مجله پزشکی نیو انگلند منتشر شده بود که می گفت استفاده از تلفن همراه به وسیله رانندگان، احتمال تصادفات را تا 4 برابر و مساوی با رانندگی در حالت مستی، بالا می‌برد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

1 Vote5.05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی