facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات تازه های IT رایانه های بدون صفحه نمایش و کلید
رایانه های بدون صفحه نمایش و کلید

محققان و کارشناسان عرصه فناوری در نظر دارند رایانه هایی بدون صفحه نمایش با قیمت های نه چندان گزاف عرضه کنند که از دستگاه هایی که با فرمان صوتی کار می کنند پا را فراتر گذاشته اند.

دستگاه های بدون صفحه نمایش امروز مسئله قابل توجهی هستند اما در حقیقت غیرقابل دسترس نیستند. گوگل پیش از این هم روی دستگاه هایی که با فرمان صوتی کار می کند کار کرده است، نوآوری اخیر این شرکت یعنی عینک گوگل در حقیقت کاملا به فرمان های صوتی وابسته است و بدون یک صفحه نمایش معمول کار می کند.تلفن جدید موتورولا شرکت گوگل که تحت عنوان موتو ایکس عرضه شده نیز تلفنی است که بیشتر گوش می کند و می تواند در صورت تمایل کاربر صرفا با اتکا به فرمان صوتی کار کند. پس از آن برنامه جستجوی گوگل برای آیفون مطرح می شود که می تواند به فرمان های صوتی پاسخ دهد.اسکات هافمن رئیس گروه جستجوی گفتگو در گوگل گفت: داشتن دستگاه رایانه قدرتمند در داخل ماشین یا یقه لباس گزینه چندان گران قیمتی نیست، البته باید این را هم در نظر گرفت که چنین دستگاه هایی فاقد صفحه کلید و صفحه نمایش هستند.اما آنچه گوگل تلاش به اجرای آن دارد اندکی متفاوت است. این شرکت امیدوار است که بتواند فرمان های صوتی را حسی تر از استفاده امروز از صفحه کلید و صفحه نمایش کند. هافمن گفت که وی و شرکتش می خواهد دستگاهی بسازد که تعامل با آن شبیه تعامل با یک فرد دیگر عادی باشد.به جای این که از رایانه یا تلفن هوشمند مطلبی بخواهید و مجبور شوید چندین کلیک برای رسیدن به پاسخ صحیح داشته باشید این دستگاه در همان لحظه اول پیام اولیه را دریافت کند. این گروه تحقیقات تلاش می کند راهی پیدا کند که طی آن کلمات در بافت درست معنی قرار گرفته تا دستگاه بتوانند بهترین پاسخ را به آن بدهند.چالش نهایی یافتن راه هایی برای ادغام فرمان صوتی به استفاده روزمره است. امروز فرمان صوتی گزینه چندان محبوبی نیست و هنگام تصحیح اشتباهات نیز مشکلات بسیاری دارد.درحالی که نتایج تحقیقات جدید گوگل در این رابطه تأثیر گذار است اما تاکنون هیچ دستگاهی عرضه نشده که هوش آن به قدری به کمال رسیده باشد که منعکس کننده گفتار انسان باشد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی