facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات تازه های IT دانشمندان می‌توانندذهن رابخوانند!
دانشمندان می‌توانندذهن رابخوانند!

خواندن ذهن افراد، زاده تخیلات بشر و یکی از ایده‌هایی است که بارها و بارها در فیلم‌های تخیلی شاهد استفاده از آن بوده ایم.

اما بدنیست بدانید محققان در دانشگاه Radboud موفق به ابداع روشی برای خواندن ذهن افراد شده‌اند. به عبارت دیگر، این محققان توانسته‌اند راهی برای رمزگشایی حروف الفبا از اسکن و تحلیل MRI به واسطه مدل‌های ریاضی، بیابند.به گزارش ایران نت؛ در واقع محققان توانسته‌اند راهی برای مشاهده حروف از داخل اسکن مغز پیدا کنند که البته صد درصد دقیق نیست. با قطعه قطعه کردن تصاویر و جداسازی آنها به ۱۲۰۰ مکعب کوچک، ذهن شخص و سمت و سوی تفکرات  وی مورد بررسی قرار گرفته و حروف الفبای مرتبط با آن شناسایی می‌شوند. سگمنت‌های جداگانه مشخص کننده حروفی خاص هستند و بدین طریق می‌توان حروفی که در ذهن شخص است را مشاهده نمود.مدل‌سازی ریاضی، یک مرحله فراتر رفته و نتایج MRI را به صورت حروف قابل تشخیص توسط انسان مشخص می‌کند. شاید این روش را بتوان تقلیدی از به یادآوردن گذشته و اتفاقات به وقوع پیوسته برای انسان دانست. مطمئنا مرحله بعدی این تحقیق، ایجاد تصاویر از این حروف است.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی