facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات تازه های IT جاسوسی از کاربران فیس‌بوک
جاسوسی از کاربران فیس‌بوک

فیس بوک مدعی است بخش عمده اطلاعات درخواستی دولت آمریکا با هدف تحقیقات در مورد دزدی و بچه دزدی مورد استفاده قرار خواهد

گرفت، امری که ناظران مستقل در مورد آن تردید دارند.به گزارش ایران نت ، با توجه به اینکه فیس بوک بیش از یک میلیارد نفر عضو دارد، این تعداد درخواست رقم ناچیزی محسوب می‌شود. در عین حال افشاگری‌های ادوارد اسنودن در مورد امکان دسترسی مستقیم و بی واسطه آژانس امنیت ملی آمریکا به سرورهای فیس بوک و هشت شرکت اینترنتی بزرگ دیگر در آمریکا باعث شده کارشناسان به این آمار به دیده تردید بنگرند.فیس‌ بوک می گوید در پاسخ به درخواست های دولت آمریکا اطلاعات ۷۹ درصد از افراد مورد نظر را افشا کرده است. به دنبال افشاگری‌های اسنودن شرکت‌های فناوری آمریکا که اعتبار و شهرت خود را در خطر می‌بینند، تلاش می‌کنند شفاف‌ تر رفتار کرده و در مورد نحوه تعامل خود با کاخ سفید بیشتر به کاربران پاسخگو باشند.لازم به ذکر است که در شش ماه پایانی سال ۲۰۱۲ مقامات آمریکایی خواستار دریافت اطلاعات ۹ تا ۱۰ هزار نفر از کاربران فیس بوک شده بودند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

2 Votes5.05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی