facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات تازه های IT معضل شبکه‌های سازمانی و...
معضل شبکه‌های سازمانی و...

اخیراً محققان امنیتی شرکت پاندا سکیوریتی موفق به کشف تروجانی شده اند که قادر است به راحتی از سیستم های کامپیوتری خانگی به شبکه های سازمانی نفوذ کرده، کل شبکه را آلوده کرده

و اطلاعات محرمانه سازمانی را به سرقت ببرند.به گزارش ایران نت و به گفته محققان امنیتی آزمایشگاه پاندا سکیوریتی، این تروجان که در آفریقای جنوبی کشف شده است از طریق وب سایت های آلوده و دریافت (Download) فایل ها و برنامه های مخرب توسط کاربران به سرعت در تمامی نقاط دنیا در حال گسترش است.این بدافزار که با نام W32/Mabezat.C.worm شناسایی می شود جزئی از خانواده ویروس های W32/Mabezat.C.worm است. این کرم رایانه ای به عنوان جزئی از این ویروس نیز توانایی آلوده کردن کل سیستم را از طریق دسترسی به یک درایو آلوده و یا به اشتراک گذاری فایل های آلوده در شبکه دارد.از آنجائیکه اغلب کاربران فایل هایی را از طریق USB فلش از سیستم منزل به سیستم محل کار خود که احتمالاً به شبکه نیز متصل است منتقل می کنند، سرعت شیوع این آلودگی بسیار زیاد است و می تواند به راحتی توسط سهل انگاری کاربر کل شبکه سازمانی نیز درگیر شود.چنانچه این بدافزار راه خود را به شبکه سازمانی باز کند تنها حذف عادی این ویروس برای از بین بردن این تهدید کافی نیست بلکه باید ضمن بروز رسانی آنتی ویروس یک اسکن کامل از کل سیستم نیز تهیه شود.به همین منظور محققان امنیتی شرکت پاندا سکیوریتی، توصیه کرده اند به منظور حذف این آلودگی از کل سیستم و جلوگیری از تکرار شیوع آن اقدامات زیر را انجام دهید:
- قبل از هر چیز از بروز بودن آنتی ویروس خود در تمامی دستگاه های متصل به شبکه مطمئن شوید.
- دسترسی کاربران را به شبکه های اشتراکی محدود کنید. حتی ممکن است لازم باشد میزان دسترسی کاربران تا زمانیکه فرایند پاکسازی شبکه به اتمام برسد، تنها در حد خواندن (Read Only) باقی بماند.از آنجائیکه طی سال های اخیر بدافزارهای زیادی با انگیزه سوءاستفاده از اطلاعات سازمانی تولید شده اند به کلیه کاربران توصیه می شود اگر از منزل خود در حال بازدید از وب سایت های مشکوک هستند به سادگی اقدام به دانلود فایلی نکرده و اگر به امنیت سیستم خود اطمینان کامل ندارند فایل های مشکوک را به سیستم های اداری منتقل نکنند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی