facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات تازه های IT محکومیت قطعی گوگل
محکومیت قطعی گوگل

گوگل در اواخر دهه گذشته میلادی به منظور راه‌اندازی سرویس نمای خیابانی خود اتومبیل‌های مخصوصی را طراحی و به عکس برداری از خیابان‌های مهم شهرهای مختلف پرداخت.

اما بعد از مدتی مشخص شد اتومبیل‌های گوگل مجهز به تجهیزات خاصی برای جمع آوری داده‌های رد و بدل شده در شبکه های وای – فای محلی بوده‌اند.به گزارش ایران نت، این محتوا شامل ایمیل‌های رد و بدل شده، کلمات عبور شبکه‌های وای – فای متن پیام های کاربران و … بوده اند. گوگل با توسل به قوانین فدرال آمریکا در زمینه استراق سمع تلاش کرده بود اقدام خود را قانونی جلوه دهد، اما دادگاه استدلال‌های گوگل را نپذیرفت.گوگل به علت همین تخلف در چندین کشور اروپایی و آسیایی نیز محکوم شده و به همین علت جریمه‌های کلانی را نیز پرداخت کرده و به پاکسازی اطلاعات جمع آوری شده، موظف شده است. شکایت اخیر از گوگل مربوط به تخلفات آن در آمریکا در فاصله سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ بوده است.گوگل در اوایل سال جاری میلادی برای جبران خسارات وارده به علت این حریم شکنی با ۳۷ ایالت آمریکا به توافق رسیده و بناشده بود این شرکت در مجموع ۷ میلیون دلار غرامت پرداخت کند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی