facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات تازه های IT شیشه فوق باریک دو اتمی گینسی شد
شیشه فوق باریک دو اتمی گینسی شد

دانشمندان دانشگاه کورنل و دانشگاه اولم آلمان در کشفی تصادفی توانسته‌اند رکورد جدیدی برای نازکترین ورق شیشه‌ای جهان ثبت کنند که تنها دو اتم ضخامت دارد.

به گزارش ایران نت، این دانشمندان که در حال کار بر روی تولید گرافیت خالص بودند، متوجه شکل‌گیری یک تکه آشغال شدند اما تحلیلهای بیشتر نشان داد که در حقیقت یک لایه شیشه از سیلیکون و اکسیژن است.این دستاورد در حقیقت بطور اتفاقی بوده و دانشمندان بر این تصورند که یک نشت هوا باعث واکنش میان ورقه‌های مسی مورد استفاده برای کار گرافن و یک کوره کوارتز شده است.علیرغم اندازه بسیار کوچک این قاب شیشه‌ای، دانشمندان توانسته‌اند درک بهتری از ساختار هسته شیشه پیدا کنند. آنها با استفاده از میکروسکوپ الکترونی یک تصویر تولید کرده‌اند که چیدمان دقیق اتمها در شیشه را نشسان می‌دهد. خود این فرآیند یک رکورد دیگر را ثبت کرده است.دانشمندان با برخورداری از این فرصت تحلیل نزدیک دریافتند که ویلیام هولدر زاخاریاسن، فیزیکدان نروژی در سال 1932 از فاصله بسیار کمی تا نقشه‌برداری چیدمان صحیح برخوردار بود.با توجه به پیامدهایی که این شیشه دوبعدی می‌تواند برای جهان واقعی به همراه داشته باشد، کارشناسان بر این باورند که این دستاورد می‌تواند در آینده در ترازیستورها مورد استفاده قرار گرفته و در نهایت به افزایش سرعت پردازش در ز منجر شود.این رکورد شیشه‌ای جدید در نسخه 2014 کتاب گینس منتشر خواهد شد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی