facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات تازه های IT نسل بعددیسک‌های بلو-ری با 100 گیگابایت ظرفیت
نسل بعددیسک‌های بلو-ری با 100 گیگابایت ظرفیت

چه کسی می‌گوید دوران دیسک‌های نوری تمام شده است؟ در حال حاضر فیلم‌های سه‌بعدی روی دیسک‌های بلو-ری ذخیره می‌شوند

و ظرفیت نسل آینده آن‌ها ۱۰۰ گیگابایت خواهد بود.به گزارش ایران نت؛ در حال حاضر دیسک‌های بلو-ری که شکل و اندازه همان سی‌دی‌ها و دی‌وی‌دی‌ها را دارند در هر لایه گنجایش ذخیره ۲۵ گیگابایت اطلاعات مختلف را دارند. این دیسک‌ها که در انواع یک و دولایه تولید می‌شوند و تا ۵۰ گیگابایت را می‌توانند ذخیره کنند؛ هر چند مدل‌های سه و چهارلایه‌ای نیز به صورت محدود تولید شده است.
با این‌که شرکت بلو-ری هیچ بیانیه رسمی در مورد بلو-ری‌های ۴K ارائه نکرده اما اطلاعات لو رفته از یکی از سازندگان دیسک‌های نوری ظرفیت بلو-ری‌های جدید را ۱۰۰ گیگابایت مشخص می‌کند. به گزارش TechRadar این دیسک‌ها سه لایه‌ای بوده و ۱۰۰ گیگابایت ظرفیت خواهند داشت. این دیسک‌ها قرار است به جای بلو-ری‌های فعلی وارد بازار شوند تا پذیرای محتوای با کیفیت و جدید ۴K باشند.
البته هنوز مشخص نیست که آیا درایوهای بلو-ری فعلی قادر به خواندن این اطلاعات خواهند بود یا خیر. در بهترین حالت یک آپدیت نرم‌افزاری می‌تواند آن‌ها را قادر به خواندن نسل جدید کند و در بدترین حالت ممکن است نیاز به خرید پلیر و درایوهای جدید داشته باشیم.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جوملا فارسی