facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات تازه های IT رکورد جهانی سرعت انتقال اطلاعات شکسته شد
رکورد جهانی سرعت انتقال اطلاعات شکسته شد

گروهی از کارشناسان، فناوری جدیدی ارائه کرده‌اند که برای نخستین بار در جهان امکان می‌دهد سیگنال‌ها با سرعت 400 گیگابیت بر ثانیه روی شبکه‌های نوری 100 گیگاهرتزی امروزی در مسافت‌های طولانی جابه‌جا شود.

در حالی که شرکت‌های مخابراتی سعی بر استفاده از استاندارد آتی شبکه Ethernet دارند و بر این اساس نقل و انتقالات اطلاعات در شبکه با سرعت 400 گبگابیت در ثانیه یا یک ترابیت در ثانیه معمول و عادی به‌نظر می‌رسد، مهندسان در حال کار کردن روی ابزارهای سنجش جدیدی هستند تا قابلیت‌های اجرایی نسل آتی شبکه‌ها در فشرده‌سازی اطلاعات را نسبت به شبکه‌های امروزی دریابند.

به گزارش از سلولار – نیوز، در همین راستا گروهی از کارشناسان شرکت مخابراتی AT&T حق امتیاز جدیدی ثبت کرده‌اند که شامل سیستم تنظیم کارایی طیفی مدولاسیون می‌شود و برای نخستین بار در جهان امکان می‌دهد که سیگنال‌ها با سرعت 400 گیگابیت در ثانیه روی شبکه‌های نوری 100 گیگاهرتزی امروزی در مسافت‌های طولانی جابه‌جا شوند.

سیستم کارایی طیفی در اصل که امکان رد و بدل کردن اطلاعات در پهنای باند مشخص را فراهم می‌کند و نشان می‌دهد که کارایی طیف فرکانسی در دسترس تا چه اندازه کاربرد دارد.
این محققان تحت مدیریت "زیانگ ژو"(Xiang Zhou) در آزمایشگاه تحقیقاتی شرکت AT&T در شهر میدل‌تاون آمریکا این طرح را به انجام رسانده‌اند و در نظر دارند نتایج حاصل از آخرین یافته‌های خود را در کنفرانس OFC/NFOEC مطرح کنند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

1 Vote5.05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی