facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات سخت افزار بزرگترین تولیدکننده رایانه عقب ماند
بزرگترین تولیدکننده رایانه عقب ماند

براساس گزارش منتشر شده از سوی یک مرکز تحقیقاتی ، شرکت چینی لنوو سرانجام موفق شد با پشت‌ سر گذاشتن HP عنوان بزرگترین تولیدکننده رایانه‌های شخصی در جهان را طی فصل دوم سال جاری میلادی از آن خود کند.

در فصل دوم سال جاری میلادی در مجموع ۷۵٫۶ میلیون دستگاه رایانه شخصی وارد بازار جهانی شد که این رقم نسبت به تعداد کامپیوترهای عرضه شده در مدت مشابه سال ۲۰۱۲ میلادی کاهش ۱۱٫۴ درصدی را نشان می‌داد.لازم به ذکر است که وضعیت عرضه جهانی رایانه‌های شخصی در این دوره زمانی دقیقا مشابه پیش‌ بینی‌های قبلی کارشناسان بود. کارشناسان احتمال داده بودند که در این دوره زمانی مجموع رایانه‌های شخصی عرضه شده به بازار جهانی با کاهش ۱۱٫۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۷۵٫۴ میلیون دستگاه می‌رسد.البته باید توجه داشت که مناطق خاورمیانه، اروپا و آفریقاو همچنین منطقه آسیا پسیفیک به‌جز ژاپن اندکی کمتر از پیش‌ بینی‌های قبلی موفق به فروش رایانه‌های شخصی شدند.این مرکز تحقیقاتی در گزارش خود توضیح داد که این بازار همچنان مشکلاتی را بر سر نسل جدید رایانه‌های شخصی لمسی مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز ۸ دارد و در این میان قیمت اولترابوک‌ ها هم به همراه مشکلات اقتصادی باعث کاهش فروش این محصولات شده است.در فصل دوم سال جاری میلادی بسیاری از تولیدکنندگان رایانه‌های شخصی و همچنین برخی مناطق جهان بر کاهش موجودی خود در این زمینه تاکید داشتند که این مسئله می‌تواند اثرات قابل ملاحظه‌ای را بر بازار جهانی رایانه‌های شخصی در فصل دوم سال جاری میلادی برجا بگذارد.این مرکز تحقیقاتی که وضعیت بازار جهانی رایانه‌های شخصی در فصل دوم سال جاری میلادی را به درستی پیش‌ بینی کرده بود بر این باور است که در نیمه دوم امسال وضعیت بهتری در این بازار مشاهده می‌شود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی