facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات سخت افزار اینتل برای مراکزمعماری جدیدمعرفی می‌کند
اینتل برای مراکزمعماری جدیدمعرفی می‌کند

اینتل این هفته میزبان نشستی اختصاصی است که محور بحث‌ های آن حرکت به سمت مراکز داده software-defined یا به‌اصطلاح برنامه‌پذیر است.

در Software-defined Datacenter یا به‌اختصار SDDC، با بهره‌گیری از نرم‌افزارهای مجازی‌سازی بخشی از منابع و عملکرد مراکز داده در قالب خدمات درخواستی ارائه می‌‌شود. با این‌ کار هرگاه که یک سرویس نرم‌افزاری جدید به‌کار گرفته می‌شود، زیرساخت‌ های اصلی مرکز داده شامل منابع ذخیره‌سازی، شبکه، و زیرساخت‌ های محاسباتی می‌توانند در عرض چند دقیقه خود را برای پذیرش و ارائه آن سرویس نرم‌افزاری هماهنگ کنند.در حالی که در مراکز داده سنتی گاهی چند هفته زمان لازم است تا سازوکارها آمادگی ارائه سرویس نرم‌افزاری جدید را پیدا کنند. برای نمونه تنظیم کردن شبکه برای یک سرویس جدید در مراکز داده معمولی زمان زیادی می‌برد و بعضی از تنظیمات باید به‌صورت دستی اعمال شوند.مثلاً: پیش‌ بینی فهرست‌ های دسترسی مسیریاب، تنظیمات گیت‌وی/فایروال و موارد دیگر. برای اعمال این تنظیمات دستی باید از افرادی با تخصص بالا استفاده‌کرد چون کسی که برای مثال در کار کردن با نت‌ فیلتر متبحر است الزاماً در کار با نرم‌افزار IOS سیسکو نیز تبحر ندارد.از این‌ رو اینتل می‌خواهد اولویت برخی از تجهیزات شبکه را با نرم‌افزارهایی جایگزین کند که روی پردازنده‌های Xeon این شرکت اجرا خواهندشد. به‌این ترتیب می‌توانید همه تجهیزات شبکه‌تان را با استفاده از یک کنترل‌کننده متمرکز راهبری کنید.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی