facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginسنسور جدید Canon

اسفندماه گذشته،  Canon از سنسور CMOS سی و پنج میلیمتری جدیدی رونمایی کرد که باتوجه به حساسیت بالا می­توانست

ویدئوهای اچ دی را در شرایط محیطی با نور بسیارکم ضبط کند.این سنسور آنچنان حساس است که Canon با استفاده از آن توانسته بود بارش شهاب سنگها را به تصویر کشیده و حتی به ضبط ویدئو در اتاقی که به وسیله یک کبریت روشن شده بپردازد.حالا شش ماه بعد Canon ویدئوی جدیدی را منتشر کرده که درآن تصاویری از کرمهای شب تاب در تاریکی مطلق ثبت شده است.به وسیله سنسور استفاده شده در نسخه اولیه دوربین ساخت این شرکت، کرمهای شب تاب در جزایر ایشیگاکی ژاپن به قاب تصویر کشیده شدند.
به گزارش ایران نت؛ این ویدئو در تاریکی کامل( کمتر از یک لوکس نوری) به ثبت رسیده و درحالیست که تقریبا در چنین نوری، چشم غیرمسلح نمی­تواند چیزی ببیند.این دوربین توانسته رنگ نورهای متصاعد شده از کرمهای شب تاب را به همراه حرکت آنها رصد کند.سطح سنسور جدید، چیزی در حدود ۷ برابر مساحت سنسور CMOS ای است که درحال حاضر در دوربینی مانند Canon   EOS-1D X  استفاده می­شود و تعداد پیکسلهای آن ۱۹ عدد در هر میکرون مربع است.وقتی اندازه پیکسلها افزایش می یابد، میزان نویز نیز افزایش یافته اما Canon  مدعی است با استفاده از تکنولوژی جدید توانسته تا حد زیادی این نویز را کاهش دهد.این سنسور برای مشاهدات مرتبط با موجوداتی که در طبیعت زندگی می­کنند و حتی علوم اخترشناسی قابل استفاده است،اما این شرکت معتقد است با توسعه هرچه بیشتر آن، می­توان در علوم پزشکی و حتی امنیتی از آن بهره برد.لازم به ذکر است.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی