facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات سخت افزار روشی جدید برای تقویت حافظه سخت افزار
روشی جدید برای تقویت حافظه سخت افزار

محققان روشی را ابداع کردند که در آن با استفاده از الماس، سرعت و مدت زمان نگه داری اطلاعات در سیستم های ذخیره سازی رایانه ها به طور چشمگیری افزایش می یابد.

در این روش جدید نوعی آلیاژ خاص متشکل از ژرمانیوم، آنتی موان و تلاریوم که در ساخت حافظه های تغییر فاز کاربرد دارد، با الماس جایگزین می شود.

حافظه هایی که به این روش ساخته می شوند 100 برابر سریع تر از حافظه های فلش هستند و تا 100 هزار بار امکان بازنویسی اطلاعات را فراهم می کنند.

در حال حاضر سایر شرکت های سخت افزاری، این فناوری را برای تولید تراشه هایی با قابلیت 5 میلیون بازنویسی مورد استفاده قرار می دهند.

انتظار می رود تا پنج سال آینده تمام هارد دیسک ها با استفاده از این فناوری تولید شوند و بدین ترتیب فضایی صدها برابر فضای کنونی را برای ذخیره اطلاعات با هزاران برابر سرعت فعلی آن فراهم کنند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی