facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات سخت افزار هدفون‌:براساس مزاج کاربرموسیقی می‌نوازد
هدفون‌:براساس مزاج کاربرموسیقی می‌نوازد

هدفون‌های Mico ساخت کمپانی Neurowear از یک حسگر موج‌مغزی برای شناسایی مزاج پوشاننده

آن و نواختن موسیقی مطابق مزاج وی استفاده می‌کنند.به نظر می‌رسد این شرکت فناوری خوانش موج مغزی خود را در یک جفت هدفن تعبیه کرده است.دانشمندان این شرکت، پیشتر بر روی پروژه‌ای به نام Zen Tunes کار می‌ کردند که داده‌های موج مغز شخص را زمانی که به ترانه‌های خاصی گوش می‌داد، تحلیل می‌کرد. محصول جدید می‌تواند نتیجه اجرای این پروژه باشد.میکو، شبیه هدفن‌های روی گوش است؛ اما یک حسگر EEG (دستگاه ثبت امواج الکتریکی مغز به کمک برق) در قسمت جلویی آن تعبیه شده است.به گفته طراحان، این حسگر به هدفن‌ها امکان تحلیل الگوهای مغزی شخص و تعیین مزاج وی را می‌دهد.زمانی‌ که این هدفن‌ها با ابزار هوشمند مجری یک برنامه همراه متصل می‌شوند، وسیله ترانه‌ای منتخب از پایگاه‌داده کمپانی طراح را می‌‍‌نوازد که با حالت شناسایی‌ شده ذهن همخوانی دارد.همچنین طرفین هر قطعه گوشی آن برای نشان‌ دادن زمان نواختن این موسیقی روشن می‌ شوند و حتی نماد‌هایی را برای نشان دادن این که آیا شنونده متمرکز است، یا احساس استرس یا خواب‌آلودگی می‌کند، نمایش می‌دهند.درخصوص زمان عرضه این ابتکار و بهای آن گزارشی ارسال نشده است.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

1 Vote5.05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی