facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات سخت افزار راه دشوار چاپگرهای سه‌بعدی
راه دشوار چاپگرهای سه‌بعدی

یکی از موانعی که بر سر راه عرضه عمومی چاپگرهای سه‌بعدی به بازار مصرفی جهان وجود دارد، این است

که برای استفاده از دستگاه مذکور باید آموزش‌ های پیچیده دیده شود.کاربران از اینکه یک چاپگر سه‌بعدی در خانه داشته باشند ابزار خرسندی می‌کنند، اما “پیت بازیلایر”(Pete Basiliere) مدیر تحقیقات گارتنر توضیح داده است که این اتفاق در آینده نزدیک عملی نخواهد شد.بازیلایر که نویسنده گزارش اخیر گارتنر است و آخرین پیش‌ بینی‌های این مرکز در مورد آینده چاپگرهای سه‌بعدی را توضیح داده است، پیش‌ بینی می‌کند که قیمت چاپگرهای سه‌بعدی مخصوص سازمان‌ها تا سال ۲۰۱۶ میلادی به کمتر از ۲ هزار دلار می‌رسد. این مسئله می‌تواند کاربران خانگی را برای خرید چاپگر سه‌بعدی ناامید کند.اما بازیلایر این صحبت را عجیب و بحث‌ برانگیز می‌داند که برخی کارشناسان این‌ روزها پیش‌ بینی کرده‌اند همان‌طور که ۱۰ سال قبل ورود چاپگرهای دوبعدی کاغذی به منازل امری غیرواقعی به‌نظر می‌رسد و این روزها به‌راحتی در اختیار همه کاربران قرار گرفته است، در آینده نزدیک چاپگرهای سه‌بعدی هم وارد منازل خواهند شد.یکی از موانعی که سر راه عرضه عمومی چاپگرهای سه‌بعدی به بازار مصرفی جهان وجود دارد این است که برای استفاده از دستگاه مذکور باید آموزش‌ های لازم دیده شود.کاربرانی که قصد استفاده از این دستگاه را دارند باید مهارت لازم برای استفاده از نرم‌افزار CAD یا نرم‌افزارهای مخصوص طراحی‌ های سه‌بعدی را داشته باشند و بتوانند ابزارهای مورد نیاز خود را به صورت سه‌بعدی طراحی کنند. حتی زمانی که یک کاربر نحوه انجام طراحی‌های سه‌بعدی را می‌آموزد، پیچیدگی‌های چاپ سه‌بعدی بسیار زیاد است و او را با دشواری‌های فراوان مواجه می‌کند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

3 Votes4.75 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی