facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات موبایل و تبلت پیام کوتاه عامل جدید مرگ نوجوانان
پیام کوتاه عامل جدید مرگ نوجوانان

ارسال پیامک در حین رانندگی یکی از مهم‌ترین دلایل مرگ و میر نوجوانان در آمریکا شناخته شده است. تا کنون مصرف الکل توسط رانندگان را یکی از دلایل اصلی تصادفات جاده‌ای می‌دانستند، اما به تازگی ارسال پیامک جایگزین این عامل شده است و سالانه جان بسیاری از نوجوانان و جوانان را می‌گیرد.

آمارها نشان داده که سالانه تنها در نیویورک بیش از سه هزار نفر به دلیل استفاده از گوشی موبایل در حین رانندگی یا موتورسواری جان خود را از دست می‌دهند.این در حالی است که تعداد افرادی که به دلیل مصرف الکل تصادف کرده و جان خود را از دست می‌دهند دو هزار و 700 نفر برآورد شده است.تحقیقات نشان داده 57 درصد همه نوجوانان در حال رانندگی از سرویس پیامک استفاده می‌کنند و اکثر آنها اعلام کرده‌اند که این کار را بدون توجه به قانون انجام می‌دهند.بر این اساس به منظور آگاهی از خطرات ناشی از استفاده از موبایل در حین رانندگی، کلاس‌هایی برای بحث درباره خطرات ارسال و دریافت پیامک در ایالات متحده آمریکا برگزار می‌شود.از سوی دیگر جرایم رانندگی سنگینی برای افرادی که در حین رانندگی از موبایل برای ارسال پیامک استفاده می‌کنند در نظر گرفته شده است.بر این اساس در آمریکا مبلغ جریمه رانندگی برای ارسال پیامک 138 دلار تعیین شده است.گزارش‌ها حاکی است 23 برابر بیشتر احتمال تصادف برای کسانی که هنگام رانندگی پیامک ارسال می‌کنند وجود دارد، زیرا 79 درصد حواس راننده به پیامک جلب می‌شود و کمتر متوجه اتفاقاتی است که در جاده می‌افتد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

1 Vote5.05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی