facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات موبایل و تبلت تلفن‌همراه باعث حواس‌پرتی می‌شود
تلفن‌همراه باعث حواس‌پرتی می‌شود

آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که یکی از اعضای خانواده یا دوستان شما به خاطر استفاده از گوشی هوشمند برای تایپ پیامک یا دیگر فعالیت‌ها حواسش پرت شود و وسط گفت‌وگو، به طور کامل شما را فراموش کند؟
آیا این اتفاق در هنگامی که دور میز شام نشسته‌اید یا مشغول صحبت با همکارتان هستید رخ داده است؟

 محققان آزمایشگاه تعامل انسان – رایانه وابسته به دانشگاه Carnegie Mellon در پایان یک مطالعه جدید به این نتیجه رسیده‌اند اتفاقاتی که در هنگام انجام کاری باعث حواس‌پرتی می‌شود، روی کارایی افراد و کیفیت فعالیتی که انجام می‌دهند اثر منفی می‌گذارد.به عبارت دیگر، کارشناسان اعلام کرده‌اند که گوشی‌های هوشمند می‌توانند باعث حواس‌پرتی ما شوند و زمانی که از آنها استفاده می‌کنیم انجام کار دیگر را مختل کنند.اوایل ماه جاری روزنامه نیویورک‌تایمز در گزارشی توضیح داد که با "الساندرو اکوئیستی"(Alessandro Acquisti) یکی از پروفسورهای رشته فناوری اطلاعات در این زمینه صحبت کرده است.او به همراه "ایال پیر"(Eyal Peer) از روانشناسان دانشگاه Carnegie Mellon آزمایشی طراحی کرده‌اند تا به کمک آن توانایی مغز افراد در هنگامی که حواس آن‌ها پرت می‌شود را مشخص کنند و دریابند که چه میزان از توان مغزی افراد در این شرایط از بین می‌رود.در این آزمایش از تلفن‌همراه و برای پرت کردن حواس افراد استفاده شد و کاربران در شرایط آزمایشگاهی مجبور به انجام تست‌های مهارتی شدند.در این تست‌ها ۱۳۶ موضوع مختلف مطرح شد که افراد مجبور بودند به آن‌ها پاسخ کوتاه دهند.این آزمایش همچنین شامل سه دسته از افراد می‌شد که یکی از این گروه‌ها که به وسیله تلفن‌همراه یا پست الکترونیکی حواسش پرت نشده بود به تمامی سوال‌ها به طور کامل پاسخ داد و دو گروه دیگر به هنگام دریافت پیام‌های نوشتاری با اختلالاتی مواجه شدند که نتوانستند جواب صحیح بدهند.کارشناسان اعلام کردند دو گروهی که با پست الکترونیکی یا تلفن‌همراه مشغول بودند، ۲۰ درصد کمتر از اعضای گروه دیگر به سوالات صحیح پاسخ دادند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی