facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات موبایل و تبلت تهدیدهای شایع برای تلفن‌های همراه
تهدیدهای شایع برای تلفن‌های همراه

کشف و پوشش رسانه‌ای بدافزار تلفن همراهی به نام OBAD مهر تأیید دیگری بر این واقعیت بود که تهدیدهای وابسته به تلفن همراه یکی از نگرانی‌های تمام‌ناپذیر کاربران محسوب می‌شوند. بدافزارهای تلفن همراه درست مانند نرم‌افزارهای مخرب ویندوز روز به روز از لحاظ نحوه‌ی عملکرد و شیوه‌ی نفوذ به دستگاه‌های کاربران پیچیده‌تر می‌شوند.

در حقیقت این یکی از پیش‌ بینی‌های امنیتی ۲۰۱۳ نیز بوده است.OBAD یکی از آسیب‌ پذیری‌‌های بستر اندروید، برای جلوگیری از شناسایی و حذف خود سوءاستفاده می‌کند. روش انتشار OBAD به خاطر استفاده از بلوتوث جالب توجه است، روشی که پیش‌ تر بدافزار سیمبین هم از طریق آن منتشر شده است.روال بدافزارهای FAKEAV به این ترتیب شده است که پنجره‌های پاپ‌آپ و پیام‌های مربوط به برنامه‌های آلوده به کاربران قربانی نمایش داده می‌شود. تبلیغات مبتنی بر تلفن همراه نیز به جای نمایش مداوم اطلاعیه‌های سودمند، کاربران را به انواع مختلف تهدیدهای تحت وب گرفتار می‌کنند.در حقیقت این دگرگونی‌ها در نتیجه‌ی استفاده‌ی موذیانه از ویژگی‌های نوین تلفن‌های همراه حاصل شده‌ است. آسیب‌ پذیری‌‌های اندروید نیز به‌طور بی‌سابقه‌ای مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند، چرا که تکه‌تکه‌سازی این بستر، رسیدگی به آسیب‌ پذیری‌‌ها را بیش از پیش دشوار می‌سازد.مسائل پیش رو در به‌روزرسانی اندروید نیز منجر به افزایش نگرانی‌ راجع به بدافزارهای تلفن همراه می‌شود، چرا که کاربران را بیش از هر موقعیت دیگری مستعد مبدل شدن به یکی از قربانی‌های بالقوه‌ی FAKEAV می‌نماید.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

2 Votes5.05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی