facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات موبایل و تبلت ‎ تلفن همراه مصون در برابر شنود مکالمات
‎ تلفن همراه مصون در برابر شنود مکالمات

یک شرکت فناوری اطلاعات در کشور چک تلفن های همراه هوشمند مجهز به فناوری ضد شنود عرضه کرد؛ این شرکت عرضه‎ی این فناوری را راهی برای کمک به مردم برای برقراری تماس های تلفنی و متنی خصوصی در بحبوحه رسوائی شنود مکالمات توسط دولت این کشور می داند.

استفاده از این تلفن با توجه به رسوایی شنودهای غیرقانونی در این کشور و نیز جاسوسی آمریکا از کشورهای اروپایی مورد توجه مردم قرار گرفته است.شبکه خبر، گزارش داد: مدیر شرکت "پروبین Probin"  اعلام کرد این سیستم تلفن همراه در برابر پیچیده ترین روش های شنود مکالمات مصون است و با برخی گوشی های تلفن همراه در بازار سازگار است.پروبین این فناوری را راهی برای کمک به مردم برای برقراری تماس های تلفنی و متنی خصوصی در بحبوحه رسوائی شنود مکالمات توسط دولت این کشور می داند.این شرکت ادعا می کند فروش تلفن های ضد استراق سمع دو هفته پس از آنکه نخست وزیر چک به دلیل رسوائی شنود مکالمات تلفنی توسط مشاورش وادار به کناره گیری شد، رونق گرفته است.جیری اشمیت، مدیر شرکت پروبین در مورد این فناوری گفت: علاوه بر منوی معمولی، دو دکمه جدید اضافه شده یکی "تماس صوتی ایمن" و دیگری "پیام متنی ایمن"، وقتی کسی بخواهد تلفن را به حالت ضد شنود دربیاورد دکمه "پیام صوتی ایمن" را فشار می دهد و گروه دریافت کننده این تماس های ایمن را انتخاب می کندکناره گیریِ ماهِ گذشته پتر نکاس Petr Necas ، نخست وزیر چک به دلیل استراق سمع مشاورش، علاقه گروههای مختلف مردم به این فناوری را افزایش داده است.این شرکت همچنین یک دوربین حرارتی فوق حساس را برای شناسایی ابزار مخفی ضبط صدا بر روی گوشی ها نصب کرده است. بر این اساس این وسیله حرارتی برای پیدا کردن ابزار جاسوسی و استراق سمع کمک خواهد کرد  که میزان دقت آن یک صدم یک درجه سلسیوس است.هزینه استفاده از این خدمات توسط شرکت پروبین حدود 500 دلار است که بر قبض تلفن همراه مشتری می‎شود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

2 Votes5.05 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی