facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات موبایل و تبلت موبایل را کامل شارژ نکنید
موبایل را کامل شارژ نکنید

کارشناسان می گویند برای افزایش طول عمر باتری تلفن همراه، نباید آن را به طور کامل شارژ کرد. به گفته این محققان تلفن ها می بایست حتما بیش از ۵۰ درصد شارژ شوند، اما این شارژ باید کمتر از ۱۰۰ درصد ظرفیت باتری باشد. همچنین می بایست ماهانه یک بار فرآیند تخلیه شارژ در باتری ها انجام شود به این معنا که می بایست شارژ باتری تلفن همراه به طور کامل تخلیه شود.

 کاربران می بایست تلاش کنند تا شارژ باتری تلفن همراه خود را تا حد ممکن بیش از ۵۰ درصد حفظ کنند، اما رها کردن تلفن همراه به برق زده شده بعد از شارژ کامل می تواند منجر به فاسد شدن باتری شود.به طور کلی، میزان شارژ تلفن همراه می بایست بین ۴۰ تا ۸۰ درصد ظرفیت باتری باشد.کارشناسان همچنین اعلام کرده اند که پس از خریداری یک گوشی جدید می بایست ۷۲ ساعت قبل از آغاز نخستین استفاده به طور کامل شارژ شود.به گفته کارشناسان، از دیگر روش های محافظت و افزایش عمر باتری تلفن های همراه خنک نگه داشتن آن است؛ درجه حرارت ذخیره سازی توصیه شده برای باتری های تلفن همراه ۱۵ درجه سانتیگراد است. البته بیشترین دمای حفاظت شده برای باتری بین ۴۰ تا ۵۰ درجه سانتیگراد گزارش شده است.به گفته کارشناسان، با افزایش هر درجه حرارت از دمای متوسط اتاق (۲۵ درجه سانتیگراد) سالیانه ۲۰ درصد از ظرفیت باتری تلفن همراه از نوع یون لیتیوم کاهش می یابد و این رقم برای دمای ۴۰ درجه به ۳۵ درصد می رسد.علاوه براین در مکان هایی با سیگنال ضعیف، حالت هواپیما (airplane mode) تلفن همراه را روشن بگذارید تا از هدر رفت شارژ آن جلوگیری کنید.همچنین در مواقعی که از تلفن همراه استفاده نمی کنید آن را قفل کنید.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی