facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات موبایل و تبلت گوشی لمسی و افشای اطلاعات
گوشی لمسی و افشای اطلاعات

گوشی های لمسی و افشای اطلاعاتمحققان امنیتی به کاربران گوشی های لمسی در مورد افشای اطلاعات هشدار دادند.

محققان دانشگاه پنسیلوانیا با تحقیق بر روی گوشی های Google Nexus one و HTC G۱ که هر دو از یک سیستم بازگشایی کلمه عبور یکسان استفاده می کنند، دریافتند که این گوشی ها می توانند رمز عبور کاربران خود را در اختیار هکرها قرار دهند.به گزارش ایران نت؛ این گوشی ها از سیستمی برای رمزگشایی استفاده می کنند که در آن باید کاربر آیتم های خاصی را طبق یک الگو مرتب کند. محققان با بررسی این گوشی ها دریافتند که اثر حرکت انگشتان حتی بعد از پاک کردن گوشی بر روی آن باقی می ماند. آنها با استفاده از دوربین معمولی و در نور طبیعی از گوشی ها مذکور عکس گرفتند و سپس با کمی ویرایش عکس های مذکور با نرم افزارهایی که امروزه در اکثر رایانه های خانگی وجود دارد، توانستند در ۹۰ درصد موارد با زیاد کردن کنتراست عکس، رمز عبور را شناسایی کنند. علت این امر کم بودن تعداد آیتم هایی است که باید محل آنها تغییر کند. به همین دلیل به کاربران توصیه می شود، آیتم ها را در بیش از یک جهت برای قرار دادن در محل خود حرکت دهند، این کار احتمال شکسته شدن رمز عبور آنها را کاهش می دهد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی