facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات موبایل و تبلت مصرف بالای گوشی آیفون
مصرف بالای گوشی آیفون

یک یخچال فریزر معمولی به طور متوسط حدود ۳۲۲ کیلووات ساعت انرژی در سال مصرف می کند، این در حالی است

که گوشی های آیفون سالانه حدود ۳۶۱ کیلووات ساعت انرژی مصرف می کنند.به گزارش ایران نت؛ مقدار قابل توجهی از این انر‍ژی برای به کار انداختن مرکز داده های قدرت بیسیم صرف می شود. همچنین مقداری از آن نیز برای شارژ باتری گوشی مصرف می شود.نخستین بار مقاله ای که توسط یک شرکت مشاوره سرمایه گذاری در فناوری گروه برق و دیجیتال منتشر شد، پرده از این موضوع برداشت.در این مقاله همچنین آمده است سیستم های ارتباطی در جهان ۱۵۰۰ تراوات ساعت انرژی مصرف می کنند که این میزان ۱۰ درصد از کل انرژی جهانی و برابر با کل مصرف برق دنیا در سال ۱۹۸۵ است.( هر تراوات ساعت برابر با یک تریلیون وات ساعت انرژی است.)یک تراوات ساعت انرژی می تواند حدود ۹۰ هزار خانه را به مدت یک سال روشن کند.براساس مستندات این گزارش، دستگاه های الکترونیکی با سرعت زیادی هوشمند می شوند و اکنون ترافیک اینترنتی در یک ساعت در کل دنیا با کل ترافیک سالانه اینترنت در سال ۲۰۰۰ میلادی برابری می کند.بر اساس آمار سازمان های بین المللی محیط زیستی، شرکت اپل یکی از بزرگترین مصرف کنندگان انرژی در جهان است و بخش عمده ای از انرژی مصرف شده توسط گوشی های این شرکت یعنی حدود ۵۵ درصد از زغال سنگ تهیه می شود.تا زمانی که زغال سنگ ارزان ترین منبع انرژی در جهان است، بیشتر از منابع دیگر انرژی مورد استفاده قرار می گیرد و در نتیجه نقش بسیار مهمی در گرم شدن کره زمین ایفا خواهد کرد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی