facebooktwittergooglerss

اخبار IT
RizVN Loginشما اینجا هستید: ایران نت نیوز اخبار فناوری اطلاعات موبایل و تبلت کاربری‌های جالب گوشی‌های هوشمند
کاربری‌های جالب گوشی‌های هوشمند

بسیاری از کاربران اگرچه گوشی‌های هوشمند دست می‌گیرند، اما بسیاری از کاربردهای آن را نمی‌دانند با اینکه می‌توانند استفاده بهتر و بهینه‌تری از این دستگاه‌ها داشته و کارهای مختلفی با آن انجام دهند.به گزارش ایران نت،

دانشگاه ایلینویز تحقیقی درباره گوشی‌های هوشمند انجام داده تا کاربردهای بیشتری درباره این دستگاه‌ها ارایه کنند.این دستگاه ها از ابزار موسیقی گرفته تا کنسول بازی، ماشین‌های تجاری و پخش ویدیو کاربرد دارند.
پیش‌بینی وضعیت آب‌وهوا
حسگرهایی در گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل آندروید وجود دارد که درجه حرارت، نور و فشار هوا را اندازه‌گیری می‌کنند بنابراین می‌توان از این دستگاه‌ها در موارد هواشناسی استفاده کرد.
برنامه‌ای برای گوشی‌های هوشمند ارایه شده که OpenSignal نام دارد بنابراین افرادی که بیماری خاصی دارند و شرایط آب و هوایی روی بیماری آنها تاثیر دارد، می‌‌توانند با استفاده از این برنامه پزشک معالج خود را در جریان وضعیت جسمانی خود قرار دهند.
جنگل‌بانی با گوشی‌های هوشمند
گوشی‌های هوشمند قابلیت تشخیص حوادث غیرمترقبه مثل آتش‌سوزی در جنگل را دارند.
گوشی‌های هوشمند دارای پنل‌های خورشیدی هستند که هنگام انتشار گرما و نور از جنگل قابلیت دریافت تشعشعات آن را دارند. همچنین میکروفن گوشی‌های هوشمند همیشه فعال است و صداهای غیرعادی را تشخیص می‌دهد و به این ترتیب می‌توانند به کاربر هشدار دهند.
تبدیل گوشی به آزمایشگاه پزشکی
محققان دانشگاه ایلینویز ابزاری برای آی‌فون ارایه کرده‌اند که می‌توان از دوربین این گوشی شبیه یک آزمایشگاه برای تشخیص سم، پروتیین، باکتری، ویروس‌ها و سایر مواد استفاده کرد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

0 Votes05 
برچسب ها:

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مرتضی لطفی

من یک طراح وب هستم! به تولید محتوای آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ علاقه زیادی دارم و مدت هاست که فعالیت های خوبی در زمینه طراحی گرافیک، سئو، ویدیو مارکتینگ، سوشیال مارکتینگ، مدیریت سرورهای ابری، برنامه نویسی و... غیره داشته ام. دوست دارم تجربیات خودم رو به دیگران یاد بدم و همنطور از کسانی که در این رابطه مایل هستند با من همکاری کنن استقبال میکنم و شرایط خوبی رو براشون فراهم کردم! پس با من در ارتباط باشد.
جوملا فارسی